10 najlepszych polskich piosenek na pierwszy taniec

Najbardziej stresujący moment podczas wesela? Wiele z Was odpowie: pierwszy taniec. Chwila, która na zawsze zapada w pamięć. Pamiętacie to jeszcze? Możemy sobie przypomnieć.

Organizacja ślubu i wesela domknięta na ostatni guzik. Suknia kupiona, goście zaproszeni, sala zamówiona, menu wybrane, fotograf ślubny wybrany. Na razie Twój partner na wszy­stko się zgadza. Aż dziwne. Przychodzi w końcu do rozmowy na temat pierwszego tańca. Zastanawiacie się wspólnie, czy pójść na żywioł i zatańczyć tak, jak Wam w duszy gra.

Bierzecie również pod uwagę profesjonalną naukę tańca. Cokolwiek wybierzecie, przyjdzie moment wyboru piosenki. Wtedy zaczną się największe schody. Parom, które mają „swoją” piosenkę będzie łatwiej. Tym, którzy zupełnie nie wiedzą, co wybrać OleMole.pl podsuwa pomysł na 10 najlepszych polskich piosenek na pierwszy taniec.

Jaką piosenkę wybrać na pierwszy taniec?

Okazuje się, że wybór nie należy do najprostszych. Zanim zdecydujesz się na wybór piosenki przeanalizuj dokładnie tekst. Nie chcesz chyba tańczyć do utworu „Windą do nieba” grupy 2+1, w którym główna zainteresowana śpiewa: „Mój piękny panie, ja go nie kocham, taka jest prawda. Pan główną rolę gra w każdym śnie.” Nie sprawdzi się także „Słońce moje” zespołu Human z tekstem: „To było jak krótki sen / Kochałem tak jeden raz / Wierzyłem w tę miłość tak / I nagle rozpadł się świat”. To piękne piosenki, ale ich tekst nie pasuje do rangi pierwszego tańca.

Żeby ułatwić Wam zadanie, prezentujemy subiektywną listę.

1. Oddział Zamknięty „Gdyby nie Ty”

2. Lady Pank „Zawsze tam gdzie Ty”

3. Chłopcy z Pacu Broni „Kocham Cię” / „Szukałem ciebie”

4. Republika „Tu jestem w niebie”

5. Tomasz Żółtko „Kochaj mnie i dotykaj”

6. Andrzej Piaseczny „Niecierpliwi”

7. Krzysztof Kiljański & Kayah „Prócz Ciebie nic”

9. Kancelarya „Zabiorę Cię właśnie tam”

10. Farba „Chcę tu zostać”