Zrób wyjątkowy prezent na Dzień Babci i Dziadka

Zbliża się Dzień Babci i Dziadka. Z pewnością zastanawiacie się, co im podarować. To najlepszy moment, żeby stworzyć fotoksiążkę, która na pewno będzie ory­gi­nal­nym prezentem. Jak ją wykonać? Zobaczcie.

Fotoksiążka to idealny prezent. Twarda oprawa, satynowy papier, zdjęcia w wyjątkowej oprawie, życzenia na pierwszej stronie – sprawiają, że fotoksiążka to coś więcej, niż zwykły album. Jeżeli chcecie podarować dziadkom taki prezent, to idealnie trafiliście. Od stwo­rze­nia wyjątkowej fotoksiążki dzielą Was zaledwie 3 kroki.

Krok 1. Wybierz zdjęcia

Zanim zaczniesz projektować fotoksiążkę, wybierz zdjęcia, które chcesz w niej zamieścić. Przejrzyj Wszystkie albumy – zarówno te papierowe, które masz na półkach, jak i te w kom­pu­te­rze. Jeżeli chcesz zamieścić w fotoksiążce zdjęcia, których nie po­sia­dasz w formie cyfrowej, wystarczy, że je zeskanujesz. Bez problemu można je wówczas umieścić w fotoalbumie.

Wybierz Twoje ulubione zdjęcia z dziadkami – z imprez, spotkań rodzinnych, wycieczek itp. Możesz ułożyć je chronologicznie lub stworzyć inną kompozycję. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni. Projektując fotoksiążkę myśl o dziadkach i o tym, że będzie to prezent dla Nich, który ma im sprawić radość.

Krok 2. Projektuj w OleFoto

Kiedy już wybierzesz zdjęcia, umieść je w jednym folderze, aby później łatwiej było Ci projektować fotoksiążkę. Następnie ściągnij darmowy program OleFoto, w którym bę­dziesz mógł zaprojektować swoją fotoksiążkę.

Program OleFoto jest bardzo prosty w obsłudze. Można w nim dowolnie układać zdjęcia, przycinać je, edytować, dodawać napisy i grafiki. Można również wybrać jeden z go­to­wych szablonów lub stworzyć fotoksiążkę według własnego uznania. Dla babci i dziadka idealnie sprawdzi się szablon „Dziadkowie”, który charakteryzuje się oliwkowym tłem i brązowymi ramkami wokół każdego zdjęcia. Wszystkie szablony możesz zobaczyć tutaj.

prezent-na-dzien-babci-i-dziadka-01

Krok 3. Zamów fotoksiążkę

Kiedy skończysz projektować fotoksiążkę, kliknij przycisk zamów w lewym górnym rogu. Wówczas automatycznie przejdziesz do realizacji zamówienia. Na końcu można jeszcze obejrzeć album w niemalże realistycznej wersji, by sprawdzić czy wszystkie zdjęcia są tak ułożone, jak tego chcieliśmy. Pamiętaj, że na pierwszej stronie możesz zamieścić życzenia dla dziadków lub specjalną dedykację.

Nie zwlekaj i zaprojektuj już teraz swoją fotoksiążkę. Koniecznie podziel się z nami efektami Twojej pracy 🙂