4 sposoby na rodzinne zdjęcia

Oglądając tradycyjne rodzinne albumy albo oprawione fotografie zauważcie, że bez względu na okoliczność, zdjęcia są wykonywane w jeden i ten sam sposób. Por­tre­to­wa­ni członkowie rodziny zazwyczaj zastygają w jednej mimice, „ustawiając się” do zdjęcia w wymuszonej pozie. Rodzinne fotograficzne pamiątki nie muszą być schematyczne, a co za tym idzie nudne. Istnieje kilka sposobów na przełamanie tradycyjnej fotografii rodzinnej. Poznajcie 4 sposoby na rodzinne zdjęcia.

1. Bądźcie spontaniczni

Rodzinne spotkania są doskonałą okazją do zrobienia zdjęcia. Nauczcie się mieć aparat ciągle przy sobie i gdy tylko nadarza się odpowiedni moment – róbcie zdjęcia bez informowania o tym osób portretowanych. Nie ustawiajcie siebie nawzajem. Dobrze uchwycona postać nie musi kierować oczu w stronę obiektywu. Fotografujcie siebie nawzajem w swoich naturalnych pozach z charakterystyczną mimiką. Dzięki temu zyskacie to, co najważniejsze w fotografii – prawdziwe emocje.

2. Nie musisz robić super zdjęć

Poruszone zdjęcia, niepodręcznikowa perspektywa – może nie powinny się zdarzyć w fo­to­gra­fii profesjonalnej, ale przyznajcie sami, że niektóre ujęcia aż się o to proszą. Poruszone zdjęcia są nieuniknione w zabawie z dziećmi, czy podczas tanecznych czy sportowych szaleństw. Oczywiście, można próbować ujarzmić ruch na fotografii, włączając tryb sportowy, który zapewni najniższą czułość i najkrótszy czas migawki. Zanim jednak zmienimy parametry, spróbujmy wykonać kilka ujęć bez wspomnianego trybu. Może któreś z nich będzie idealnie odzwierciadlało minioną chwilę.

Nie bójmy się również eksperymentów z perspektywą. Jeśli stawiamy na spontaniczność, nie musimy fotografować postaci en face. O wiele oryginalniejsze będą zdjęcia wykonane z góry, uchwycone profile twarzy, a nawet z pozycji leżącej. Zabawy z perspektywą idealnie sprawdzą się w zdjęciach grupowych.

3. Nie unikaj samowyzwalacza i selfie

Nic nie stoi na przeszkodzie, by rodzinne chwile uchwycić aparatem za pomocą sa­mo­wyz­wa­la­cza. Nie inaczej jest z modnym selfie. Tak wykonane zdjęcia jednak wymagają od osób portretowanych „ustawienia się” i są mniej spontaniczne, bo każdy ma świadomość, że właśnie wykonywane jest zdjęcie. Wiele zależy jednak od dobrego humoru rodziny, okoliczności i tła.

4. Wykonaj fotoksiążkę z rodzinnych sesji

Jeśli stawiasz na oryginalne zdjęcia z rodzinnych spotkań, postaw również na nie­ba­ga­tel­ną pamiątkę fotograficzną. Fotoksiążka OleMole.pl idealnie spełni tu swoje zadanie. Dzięki OleMole.pl masz możliwość skomponowania rodzinnego albumu wedle swego, nawet najbardziej szalonego pomysłu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *