4 tricki, jak przywołać lato jesienią :)

Na dworze zimno i szaro­-buro. Skrzętnie przykrywamy się kocem i popijając herbatkę z cytryną, marzymy o wakacjach i letnich wyjazdach. Tęsknimy za słoń­cem, orzeźwiającym wiatrem, piękną zielenią. Okazuje się jednak, że również jesienią możemy wpuścić do naszego domu trochę słonecznej energii. Poznaj 4 naj­lepsze tricki na przywołani lata jesienią.

1. Przywołaj słońce zdjęciami

Posiadasz dużą ilość zdjęć z wakacji? Jeżeli jeszcze do tej pory nie zrobiłeś z nich fotoksiążki, najwyższa pora się za to zabrać. Przeglądanie zdjęć i układanie ich w fo­to­al­bu­mie za pomocą programu OleFoto, będzie świetnym sposobem na poprawienie sobie humoru w jesienne dni.

przywolanie-lata-01

 

Później możesz wziąć wakacyjną fotoksiążkę do ręki, skryć się pod kocem i z uś­mie­chem na twarzy ją przeglądać. Fotoksiążka ze zdjęciami z wakacyjnego wypadu jest idealnym sposobem na przywołanie słońca. Taki fotoalbum pozwoli Ci ożywić wakacyjne wspomnienia.

2. Przyjemne wspomnienia – zorganizuj przyjęcie…

…. w stylu hawajskim. Przygotuj tropikalne drinki z palemkami i owocowe sorbety. Stół udekoruj pysznymi owocami, puść żywiołową muzykę, ubierz bransoletę z kwiatów i wyobraź sobie słoneczne plaże. Może chociaż na chwilę uda Ci się przenieść w inną przestrzeń.

Zasada jest jedna – jesienią musisz sobie dać tyle samo radości, co latem. Nie­ko­niecz­nie musisz wyjeżdżać. Spotykaj się często z przyjaciółmi, śmiej się i baw. To naprawdę pomaga w pokonaniu jesiennej „depresji”.

3. Czy ktoś mówił o jedzeniu?

Zapomnij o leczeniu jesiennej depresji słodyczami i zajadaniem się niezdrowymi przekąskami. Przywołaj letnie smaki. Jeśli w sezonie zamroziłaś sobie takie owoce, jak truskawki – przygotuj pyszne ciasto. A może by tak przygotować sorbet malinowy z przepysznym musem? Może masz gdzieś w zapasach jagody lub borówki, które zjesz z jogurtem naturalnym? Pomysłów na owocowe przysmaki na pewno Ci nie zabraknie.

fot. flickr/roxsm/

4. Kolorowy świat wokół

Szara jesień daje Ci się we znaki? Sama możesz pokolorować rzeczywistość. Na przekór pogodzie ciesz się kolorami. Jednak zamiast sugerować się jesienną szarugą, postaw na wyrazistość. Ubrania to nie wszystko. Nudę możesz przełamać, decydując się na zmianę koloru ścian w mieszkaniu lub wymieniając poduszki na kanapie. Zobaczysz, że takie drobiazgi wprowadzą Cię w dobry nastrój.


zdjęcie w nagłówku: flickr/miguelvirkkunen