5 dowodów na to, że zima nie jest zła!

 Zapytacie: jak można lubić zimę? My odpowiemy: jak można nie lubić?! Czy zima może mieć jakiekolwiek zalety? Na dworze jest zimno, śnieżno i bardzo ślisko. Humoru niestety nie poprawia to, że każdego poranka trzeba odśnieżać samochód lub czekać w zimnie na autobus. Nie ma co narzekać. Zima ma również swoje dobre strony. Zanim przyjdzie ciepła pora wykorzystajmy jej zalety. Poznajcie 5 dowodów, że zima nie jest zła 🙂

1. Zdrowie i jeszcze raz zdrowie

Wbrew pozorom dokuczliwe chłody nam służą. Poprawiają urodę oraz zdrowie. Nasze babcie z przekorą mówiły, że „zimna woda zdrowia doda!”. Lekarze i naukowcy przekonują, że nasze organizmy uwielbiają niskie temperatury. W takim razie korzystajmy póki można. Zimą możemy sobie też pozwolić na zjedzenie większego niż dotychczas deseru. Nasze organizmy potrzebują kalorii do normalnego funkcjonowania. A jak szybko je spalić? Wystarczy nie rozkręcać kaloryfera w mieszkaniu, żeby sprowokować ciało do spalania nadprogramowych kalorii 🙂

2. Karnawał

Kiedy na dworze szaleje mróz, Ty możesz szaleć na parkiecie przy dźwiękach dobrej muzyki. Skupiając się na karnawałowych atrakcjach zimowe tygodnie szybciej miną. I niekoniecznie w ciepłym klubie. Zbierz znajomych i zorganizujcie wypad w góry, po­łą­czo­ny z kuligiem i zabawą przy góralskiej muzyce.

3. Święta

To chyba nie wymaga komentarza. Święta Bożego Narodzenia, to piękny czas, który spędzamy w rodzinnym gronie. Zapach piernika, mandarynek i cynamonu. Przy­go­to­wu­je­my się, sprzątamy, pieczemy, smażymy, aby potem sobie to wszystko wynagrodzić i przez kilka dni nie martwić się zupełnie o nic.

4. Wyprzedaże i promocje

Największa zaleta zimy dla osób, które lubią zakupy. Po gorączkowych zakupach przedświątecznych w spokoju możesz wybrać się do swoich ulubionych sklepów i liczyć na atrakcyjny upust. W całkiem przystępnych cenach możesz kupić rzeczy, które od dawna chodziły nam po głowie.

5. Zimowa aura

Przyroda pod śniegową pierzynką, to jedna z największych zalet zimy. Wykorzystaj to na zimowe spacery z aparatem w ręku. Wykorzystaj ten czas na sport i zabawę z dziećmi – jazdę na nartach, sankach czy łyżwach.