5 wyjątkowych prezentów na Dzień Mamy. Który wybierasz?

Dzień Mamy już niebawem. To najwyższa pora, żeby pomyśleć o jakimś oryginalnym i wyjątkowym prezencie. Każdy wie, że mamy najbardziej doceniają prezenty zrobione przez dzieci. Są one najcenniejsze i najpiękniejsze. Przygotowałam więc 5 pomysłów na wyjątkowe prezenty, które można wykonać samodzielnie. Nie potrzeba do tego szczególnych umiejętności, każdy będzie w stanie je zrobić, a mamom z pewnością sprawią one dużo radości. 

1. Naszyjnik ręcznie robiony

naszyjnik ręczni robiony

źródło: flickr/Maegan Tintari

Własnoręczne tworzenie biżuterii jest obecnie bardzo modne. W internecie można znaleźć mnóstwo wskazówek i podpowiedzi, jak wykonać naszyjnik, kolczyki, czy bransoletkę. W rzeczywistości nie ma w tym nic trudnego. Ja zachęcam Was do zrobienia bardzo oryginalnego naszyjnika, który wykonuje się łatwo i szybko.

Potrzebna będzie do tego:

  • apaszka
  • drewniane korale z dużymi otworami, które kupicie m.in. w Empiku.

Wykonanie: Apaszkę należy przełożyć przez korale. Za każdym koralem wiążemy supełek. Na końcu wiążemy dużą ozdobną kokardę.

2. Ramka ze zdjęciem

Ramka ze zdjęciem to wspaniały prezent na Dzień Mamy. Żeby ją zrobić potrzebujecie tylko wyobraźni. Drewniane ramki w różnych rozmiarach znajdziecie w Empiku. Musicie przemienić taką ramkę w oryginalny i niepowtarzalny prezent. Możecie np. pomalować ją farbami, przykleić do niej kamienie, muszelki itp. Wszystko zależy od waszej inwencji twórczej. Akcesoria, typu: farby, kleje itp. kupicie w każdym sklepie papierniczym. Poniżej pomysł na oryginalną ramkę wykonaną ze znaczków pocztowych.

ramka ręcznie robiona

źródło: flickr/Sally

ramka ręcznie robiona

źródło: flickr/Sally

3. Słodkości dla mamy

Nawet jeżeli nie jesteście najlepszymi kucharzami, to z pewnością mama doceni wasze starania. Choć tort nie będzie może tak ładny, jak ten z cukierni, to dla mamy i tak będzie najpiękniejszy na świecie. Najlepiej wykonać kształt w kształcie serca, w wielu sklepach można kupić tortownice właśnie w takim kształcie. Najważniejsze, aby go ładnie ozdobić.

Ozdoby do ciast i tortów można kupić w sklepach cukierniczych, są to np. figurki z masy cukrowej, barwniki do kremów, czy kolorowe posypki. Jeżeli nie potrafisz zrobić tortu, równie dobrze możesz zrobić piękne babeczki albo ciasteczka.

babeczki na dzień mamy

źródło: flickr/Cat

 4. Kubek handmade

Jeśli twoja mama lubi pić herbatę lub kawę, to specjalnie dla niej stwórz kubek bądź filiżankę. Potrzebny będzie do tego biały kubek, który kupisz niemalże w każdym sklepie oraz farby do porcelany, które dostaniesz np. w Empiku. Nie trzeba wielkich zdolności plastycznych, aby stworzyć piękny prezent. Wybieraj proste wzory, np. kratkę, kropki, serduszka itp. Możesz również napisać coś specjalnie dla mamy.

5. Fotoksiążka dla Mamy

Fotoksiążka to cudowny prezent dla mamy. Możesz w nim umieścić wasze wspólne zdjęcia. Mama na pewno będzie zachwycona i często będzie oglądać, stworzoną specjalnie dla niej fotoksiążkę. Twarda oprawa, satynowy papier, i co najważniejsze – zdjęcia na okładce i każdej stronie – sprawią, że taki fotoalbum będzie niepowtarzalny.

fotoksiążka na dzień matki

Zaprojektuj fotoksiążkę dla mamy!