6 atrakcji dla dzieci na Halloween

Mimo oporów rodziców, Halloween na dobre zakorzenił się w polskiej kulturze. Dzieci je uwielbiają. Zorganizuj je swoim pociechom, by mieć pod kontrolą ich harce. Oto kilka pomysłów na szaleństwo 31 października.

1. Przygotowanie strojów

Halloween wiąże się z maskaradą, więc przebieranie się powinno być główną atrakcją imprezy. Największą popularnością cieszą się oczywiście mroczne postacie z horrorów. Potraktuj je jednak w żartobliwy sposób i nadaj im wesoły, niegroźny charakter. Wykorzystaj stare prześcieradła i tkaniny, w których łatwo wyciąć otwory na głowę i koń­czyny. Dzieci powinny włączyć się do kreowania swojej postaci, ozdabiając swój strój charakterystycznymi motywami.

2. Makijaż obowiązkowy

Makijaż wieńczy każdy strój. Może być wykonywany podczas trwania imprezy zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Wystarczy, że wyposażysz się w zmywalne nieuczulające farby do skóry i w kilka minut dzieciaki zmienią swe oblicze na zabawne potworki.

3. Miej przygotowane zabawy

Aby dziecięca impreza się udała, musisz zagospodarować czas milusińskim. Najlepiej zabawami, w których zmusisz je do kreatywnego myślenia i ćwiczeń zręcznościowych. Inspiracją mogą być tradycyjne gry, które w tym dniu praktykowane są w Stanach Zjednoczonych, np. gryzienie bez użycia rąk owoców pływających w misie z wodą, jedzenie ciastek zawieszonych na drążku. Na pewno sprawdzą się tradycyjne konkurencje związane z rysowaniem czy malowaniem strasznych stworów. Uatrakcyjnij je jednak, wykorzystując do tego celu inne podłoże aniżeli papier, np. balon, tkanina itp.

4. Posiłek dla wesołej gromadki

Po wyczerpującej zabawie na pewno wszystkie dzieci będą spragnione i głodne. Podaj im przygotowane wcześniej danie. W zmyślny sposób możesz przygotować kanapki albo upiec domową pizzę. Wystarczy, że w charakterystyczny sposób ułożysz na nich składniki, tworząc obrazki zabawnych twarzy albo wykreujecie je wspólnie za pomocą ketchupu. Ugaś ich pragnienie kolorowymi owocowo-­warzywnymi koktajlami.

5. Na dobranoc – wesoły film

Rozrywką wieńczącą całą imprezę będzie bajka lub film w klimacie obchodzonego przez Was święta. Ważne jednak, by dopasować tytuł do wieku dzieci. Przyjemnym seansem dla całej rodziny będzie film lub serial z przygodami ducha Kacpra.

6. Miej pod ręką aparat

Szkoda byłoby, gdyby Wasze wspólne zaangażowanie w tak spędzone święto Halloween odeszło w zapomnienie. Dlatego miejcie zawsze pod ręką aparat i fotografujcie zabawne sceny. Przyjemnie będzie stworzyć z nich później fotoksiążkę.


Zdjęcie w nagłówku: flickr.com/photos/joeshlabotnik