Dzisiaj się przytulamy

Dzisiaj Dzień Przytulania, choć pewnie większość z Was obchodzi go znacznie częściej 🙂 Warto w tym dniu pomyśleć o osobach, które są nam bliskie, na które zawsze możemy liczyć i od których otrzymujemy wsparcie – przyjaciołach, rodzeństwie, rodzinie i znajomych.

Skąd pomysł na Dzień Przytulania?

Jako pierwszy na pomysł zorganizowania takiego święta wpadł w 1986 roku pastor Kevin Zaborney, który uznał, że ludzie potrzebują większej spontaniczności w okazywaniu sobie uczuć. Choć święto to nigdy nie zyskało oficjalnego statusu, to bardzo szybko przyjęło się w wielu krajach. W tym dniu często organizowane są akcje tzw. darmowych uścisków, kiedy przytula się każdego, kto ma na to ochotę.

fot. flickr.com/photos/mrseb/5766223044

fot. flickr.com/photos/mrseb/5766223044

Czy wiecie, że…

Badania naukowe pokazują, że przytulanie pozytywnie wpływa na wiele aspektów naszego życia. Podczas przytulania wydziela się oksytocyna, która jest odpowiedzialna za takie emocje, jak szczęście, czy zaufanie. Warto więc się przytulać każdego dnia 🙂

dzień przytulania

fot. flickr/pinballpickup/

przytulanie

fot. flickr/saipal/

Fotoksiążka dla Przyjaciela

Przytulanie to gest, który kojarzy nam się głównie z przyjaźnią. Pomyśleliśmy więc o galerii przyjacielskich uścisków w fotoksiążce. To świetny pomysł na prezent dla przyjaciela, któremu chce się podziękować za wsparcie i za to, że zawsze można na niego liczyć.

A tutaj specjalny kod zniżkowy na fotoksiążkę z galerią przyjacielskich uścisków. Pobierz kod.

przyjacielski uścisk

fot. flickr.com/afsusa/


zdjęcie w nagłówku: flickr.com/photos/montseprats/5340592574