Fotoksiążka jako kronika szkolna

Czas szkolny może być równie pasjonujący, jak mijające wakacje. Wystarczy tylko, że odpowiednią motywacją zmobilizujemy nasze pociechy do porannego wstawania, nauki i szkolnych wydarzeń. Pokaż dziecku, że szkoła nie musi kojarzyć się tylko z obowiązkami i nudą.

Szkolna przygoda

Spróbujcie potraktować każdy dzień szkoły jak przygodę. Dziecko niemal codziennie wraca z nową wiedzą i umiejętnościami. Pisze sprawdziany, testy, odrabia zadania domowe, bierze udział w szkolnych wydarzeniach kulturalnych i sportowych, wycieczkach. Codziennie mierzy się z nowymi obowiązkami, przeżywa wzloty i upadki, zawiera nowe przyjaźnie i odkrywa swoje pasje.

Te najważniejsze, pierwsze i przełomowe wydarzenia warto odnotować i upamiętnić w for­mie zdjęcia lub skanu (np. dyplom, sprawdzian napisany z wyróżnieniem, pierwsza negatywna ocena). Możecie również stworzyć kalendarium umiejętności, gdzie będziecie zapisywać, czego dziecko nauczyło się w szkole lub w domu.

Kronika szkolna w formie fotoksiążki

Tworzenie kronik to tradycja, która kontynuowana jest w każdej szkole. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przełamać tradycję i stworzyć kronikę szkolną w nowoczesnej formie z przeznaczeniem do szkolnego archiwum. A Ty wraz ze swoim dzieckiem możecie stworzyć swoją prywatną kronikę szkolną. Wszelkiego rodzaju fotografie i zeskanowane dokumenty związane ze szkolnymi wydarzeniami mogą przyjąć oryginalną formę kolażu, który będzie zachwycał Wasze oczy przez długie lata. Od was zależy, jak zaprojektujecie fotograficzną kronikę szkolną. Program do projektowania fotoksiążek OleMole.pl daje mnóstwo możliwości. Pobierzesz go tutaj.

Oryginalna fotoksiążka w prezencie

Kronika szkolna w formie fotoksiążki może być również wspaniałym prezentem dla Twojej pociechy na zakończenie roku szkolnego. Bardziej zaangażowani uczniowie mogą również stworzyć podobną kronikę szkolną przedstawiającą wydarzenia ważne dla całej klasy. Taka fotoksiążka będzie wzruszającym podarkiem dla ulubionego nauczyciela. Pomysły i inspiracje znajdziecie na OleMole.pl.