Fotoksiążka jako portfolio

Pracujesz w branży fotograficznej? Jesteś grafikiem, architektem, a może foto­mo­del­ką? Czy wpadł Ci kiedyś do głowy pomysł, aby własne portfolio przygotować w formie fotoksiążki? Jeśli jeszcze nie, możesz to zrobić z pomocą OleMole.pl. Dowiedz się, jak powinno wyglądać Twojego portfolio.

Nie idź na rozmowę o pracę bez portfolio

Artysta poszukujący pracy, który chce zaprezentować swoje umiejętności, pragnie pokazać swoje najlepsze prace. Większość z Was z pewnością ma już kilka galerii w róż­nych miejscach w internecie. Jest to zupełnie naturalne, że można znaleźć je na Twojej stronie www lub na profilu w serwisach społecznościowych.

fotoksiazka-jako-portfolio-01fotoksiazka-jako-portfolio-02Jednak podczas rozmowy kwalifikacyjnej nasz przyszły pracodawca może zażądać portfolio z przykładowymi pracami. Wtedy warto je mieć ze sobą. Idealną formą pre­zen­tu­ją­cą Twoje dokonania będzie fotoksiążka przygotowana w OleMole.pl.

Wybierz format i wygląd, jaki prasuje do Twoich prac

Twoje portfolio musi pasować zarówno do Ciebie, jak również stylu Twoich prac. OleMole.pl oferuje przygotowanie fotoksiążki w różnych formatach. Z pewnością więc nie będziesz mieć problemu z wyborem tego, który w najlepszy sposób – Twoim zdaniem – przekaże twórczość, którą chcesz się pochwalić. Dobrze wiesz, że zdjęcia najlepiej prezentują się w dużych formatach, dlatego warto skorzystać z największych formatów oferowanych przez OleMole.pl. Zobacz.fotoksiazka-jako-portfolio-03

Nie wiesz, co wybrać?

Wybór prac będzie chyba najtrudniejszym momentem tworzenia portfolio w postaci fotoksiążki. Postaraj się pokazać swój styl, Twoim zdaniem najlepsze prace lub pokazać przekrojowo, co zajmowało Cię w ostatnim czasie. Co do ilości, zasada jest jedna – lepiej mniej, niż za dużo. Nie chwal się swoimi wszystkimi pracami. Nie warto przesadzać.

Postaw na 20 reprezentacyjnych zdjęć/grafik/projektów. Powinno to w zupełności wy­star­czyć. Jeśli prace będą dobre, pracodawca będzie chciał ich poznać więcej. A to do­pro­wa­dzi do kolejnego spotkania – na czym najbardziej powinno Ci zależeć.