Fotoksiążka z Twoimi przepisami

Marzy Ci się wydanie książki kucharskiej?Teraz jest to możliwe. Jak to zrobić? Bardzo prosto. Odpowiedź znajdziesz poniżej 🙂

Dlaczego fotoksiążka kulinarna jest wyjątkowa?

Dobrze, może faktycznie trzeba odrobinę obniżyć poziom naszych marzeń. W końcu nie wydaj się tej książki w kilku tysiącach sztuk. Ale warto mieć chociażby jedną, w której będą zebrane Twoje najlepsze przepisy.

fotoksiążka z przepisami

 Nawet jeśli nie chcesz mieć swojej książki, to z pewnością znajdą się znajomi, którzy taką fotoksiążkę chcieliby mieć. Jeśli Twoja rodzina lub znajomi dopominają się o to, żeby zebrać najlepsze przepisy w jeden zbiór – nie masz wyjścia. Musisz ściągnąć ze strony OleMole szablon tematyczny „Książka kucharska” i stworzyć wyjątkową książkę  ze zdjęciami Twoich potraw czy ciast.

5 sposobów, jak zrobić ciekawą fotoksiążkę kulinarną

1. Zgromadź przepisy

Pewnie swoje najlepsze przepisy masz na podartych karteczkach lub w starym zeszycie. Zanim zaczniesz projektowanie fotoksiążki kucharskiej zgromadź ulubione przepisy w jednym miejscu. Nie zapomnij o tajemnych recpturach, które przekazała Ci babcia 🙂

2. Okładka musi być piękna

Dzięki OleMole możesz sprawić, że Twoja fotoksiążka kucharska będzie wyglądała tak, jak sobie wymarzysz. Zadbaj o odpowiednią kompozycję elementów. Na okładce możesz dodać jedno lub kilka zdjęć. Nie zapomnij  również o tytule i nazwisku. Niech będzie to profesjonalna książka kucharska.

3. Spis treści

Stwórz spis treści, aby łatwiej było Ci odnaleźć ulubione przepisy. Możesz posegregować je tematycznie, według własnych kategorii, np. sałatki, obiady, desery, dania z drobiu, ciasta itp. Twoja fotoksiążka kulinarna będzie wtedy bardziej czytelna.

4. Projektowanie

Wykorzystaj jedną stronę na zdjęcia, a na drugiej umieść przepis. Niech Twoja fotoksiążka kucharska będzie przejrzysta i czytelna.

fotoksiążka kucharska

5. Ubarw swoją fotoksiążkę

Fotoksiążka kucharska nie musi zawierać samych zdjęć i przepisów. Dodaj porady, śmieszne hasła, anegdoty czy po prostu wspomnienia związane z tymi prze­pi­sami. Fotoksiążka kucharska to fajna rodzinna pamiątka. Jest to idealny prezent dla osób, które lubią gotować.