Jesień w domu

Po sezonie ogórkowym przyszedł czas na pracę i przygotowania do zimowej aury. Matka natura jeszcze hojnie obdarowuje nas o tej porze roku owocami i warzywami. Możemy je wykorzystać w wieloraki sposób i nie tylko w formie potrawy.

Spiżarnia jesienią

Bezkonkurencyjną liderką sezonu jest dynia, która wybornie smakuje na słodko i słono. Przetwory z niej to prawdziwa gratka dla smakoszy. Nie inaczej jest z cukinią, którą w kuch­ni można stosować na wiele sposobów. Papryka także jesienią powinna do­mi­no­wać na stołach. Ona również może stać się bohaterką marynat, które będziemy zajadać przez zimę.

Nie inaczej sprawa się ma z naszymi rodzimymi owocami. Jabłka, gruszki i śliwki idealnie sprawdzą się we wszelkiego rodzaju ciastach, ale także i przetworów, do których dostęp możemy mieć przez cały rok. Kolorowa jest nasza jesień za sprawą sezonowych darów natury. Jeśli tylko dobrze je wykorzystamy, nasze spiżarnie dosłownie ubarwimy dżemami, powidłami, marynatami i nalewkami. Nie zapomnijcie tylko ozdobić wiek słoików i nakleić odpowiednich etykiet na butelki.

Udekoruj dom jesienią

Te same warzywa i owoce możemy wykorzystać do jesiennego dekorowania domu. Nie­któ­re z nich mają nawet odmiany dekoracyjne, jak np. dynia w miniaturze. Inne możemy ususzyć (np. plastry jabłek, które potem spełnią swą rolę także jako ozdoby choinkowe). Wykorzystując do tego atrybuty jesieni takie jak kasztany, żołędzie, kolorowe liście, wrzosy możemy stworzyć oryginalne ozdoby naszych mieszkań, stołów, tarasów czy balkonów. Ciekawie prezentują się wydrążone dynie służące jako świeczniki, żołędzie i kasztany w prze­źro­czys­tych naczyniach czy florystyczne kompozycje z liści.

Bądź z siebie dumny i fotografuj

A na koniec obowiązkowa sesja zdjęciowa pachnących potraw, kolorowych przetworów i ory­gi­nal­nych ozdób. Taką pracę trzeba uwiecznić na zdjęciach. Aby przyjemnie wspo­mi­nać jesienną aurę, najlepiej umieścić fotografie w fotoksiążce OleMole.pl, która dzięki swej formie i wysokiej jakości stanowi trwałą pamiątkę.


Zdjęcie w nagłówku: flickr.com/photos/noelzialee