Kilka pomysłów na udane wesele jesienią

Kto wie, czy to właśnie nie jesień jest idealną porą roku na uroczystość ślubną i wesele… Złota polska jesień potrafi zaskoczyć urokiem, a jesienne atrybuty jako motyw przewodni zaślubin to oryginalne i atrakcyjne rozwiązanie. Przekonajcie się, dlaczego jesień to dobry czas na tę wyjątkową okazję.

Odpowiedni strój to podstawa

Aby nie dać zaskoczyć się chłodnej aurze, warto zabezpieczyć się i do ślubnej sukni dobrać odpowiednie okrycie. Wybór ślubnych płaszczy, bolerek lub etoli jest ogromny, więc z łatwością dopasujesz je do fasonu i stylu ślubnej kreacji. Zwróćcie uwagę także na buty – o tej porze roku powinny być zdecydowanie kryte, by w razie deszczu sprawniej kroczyć między kałużami. Wspólnie z Panem Młodym zadbajcie o parasol przeciwdeszczowy.

Podkreślcie urodę tej pory roku

Nie ignorujcie tego, co zrodziła nam jesień. Weselne dekoracje zachwycą gości, jeśli wykorzystacie wszystko to, co dała nam matka natura. O tej porze roku królują wrzosy i to w kilku odmianach kolorystycznych: bieli, różu i fiolecie. Jeśli chcecie pozostać przy kolorach jesiennych, wybierzcie złote aksamitki, chryzantemy lub żółte słoneczniki. Kwiatowe i kolorystyczne kombinacje o tej porze roku to kwestia Waszej pomysłowości.

Zaserwuj gościom jesienne specjały

Pomyślcie także o dekoracji stołów, do których możecie wykorzystać suszone liście, kasztany, żołędzie, ozdobne dynie, czy jabłka. Wspaniałym prezentem dla Waszych gości będą winiety ze słodkimi podziękowaniami za przybycie np. w formie małego słoiczka z powidełkami śliwkowymi. Również samo menu nie musi być typowe. Może warto wprowadzić w nie sezonowy akcent i podać rozgrzewającą zupę z dyni, szarlotkę z cynamonem, czy grzane wino z goździkami?

Niebanalna sesja weselna

Worek z pomysłami na jesienne wesele jest bardzo głęboki. I to od Was zależy, co z nie­go wyciągnięcie. Pamiętajcie jednak o najważniejszym! Intensywne i skrupulatne przy­go­to­wa­nia nie mogą pójść w niepamięć, dlatego fotografujcie siebie i swoich gości na tle niebanalnych jesiennych scenografii. A potem zaprojektujcie swoją fotoksiążkę w for­mie weselnego reportażu. Pomocą służy OleMole.pl.