Magiczna sesja w ogrodzie

O tej porze roku ogród to piękne miejsce na sesję fotograficzną. Rosną kolorowe kwiaty, a trawa i drzewa są soczyście zielone. Poza tym jest coraz cieplej, więc chętnie przebywamy na świeżym powietrzu. Sesja w ogrodzie to świetna zabawa zarówno dla dużych, jak i małych. Zobaczcie:)

Jak zorganizować sesję zdjęciową w ogrodzie?

Przede wszystkim wybierzcie odpowiednie miejsce. Najlepiej pod drzewem. Stworzy ono przyjemny cień, a poza tym będzie ciekawym elementem tła. Dobrym tłem są również zielone krzaki, bądź wysokie kwiaty, których dziecko nie będzie zasłaniać. Pamiętajcie również, aby wybrać odpowiednią porę dnia. Najlepiej, by był to czas, kiedy dziecko będzie wypoczęte i najedzone. Najkorzystniejsze światło jest przed i zaraz po zachodzie słońca. Wówczas ma ono łagodniejszą i cieplejszą barwę, co korzystnie wpływa na oświetlenie twarzy dziecka.

zdjęcia dzieci w ogrodzie

Zorganizuj magiczną przestrzeń

Najważniejszym elementem magicznej sesji w ogrodzie jest baldachim. Można go wykonać samodzielnie z niepotrzebnych materiałów albo kupić gotowy, np. w Ikei albo na Allegro. Nie są one drogie. Ceny zaczynają się od ok. 20 zł. Poza tym są one dostępne w różnych kolorach – białym, różowym, błękitnym itp. Baldachim trzeba zawiesić na drzewie, tak aby dosięgał samej ziemi, a nawet na niej leżał. W ten sposób stworzycie magiczny i bajeczny klimat. Promienie słoneczne będą przez niego pięknie prześwitywać.

sesja w ogrodzie

Ważnym elementem jest również kocyk. Zazwyczaj do zabawy w ogrodzie używa się starych i zniszczonych koców, ale nie do sesji zdjęciowej. Kocyk powinien być czysty i estetyczny. Jeżeli nie macie takiego, możecie wykorzystać kolorowy materiał albo poduszki.

sesja dziecięca

Co jeszcze powinno się znaleźć na sesji zdjęciowej, aby wyszła bajkowo? Przede wszystkim kwiaty. Dzięki temu nie będzie pewności w jakim miejscu się znajdujemy. Jeżeli widać je w sposób naturalny, to świetnie, jeżeli nie to możecie je zerwać, włożyć do wazonu i ustawić w kadrze. Poza tym potrzebne będą rzeczy, których nie może zabraknąć na dziecięcym pikniku, czyli: zabawki i zastawa stołowa  – filiżanki, talerzyki, dzbanuszki itp. Możecie wykorzystać prawdziwe naczynia, bądź takie z zestawu dziecięcego.

Co zrobić, żeby dziecko podczas sesji zdjęciowej się nie nudziło?

Żeby dziecko podczas sesji zdjęciowej się nie nudziło, nie można go zmuszać wyłącznie do pozowania do zdjęć. Trzeba je czymś zająć. Możecie pokazać mu ciekawy przedmiot, który go zainteresuje albo wymyślcie jakąś wspólną zabawą. Najprościej jednak przygotować smakołyki, którymi dziecko z apetytem zje, podczas gdy wy będziecie pstrykać zdjęcia:)

zdjęcia dzieci sesja dziecięca


 zdjęcia: źródło – www.flickr.com/photos/lil_toad/