Nie żałuj lata… Kilka powodów, dla których nie warto tęsknić za upałami

Na jesienną aurę reagujemy różnie. Jeszcze nie do końca wdrożyliśmy się w co­dzien­ne obowiązki, a już jesteśmy zmęczeni i z utęsknieniem czekamy na kolejne wakacje. Czy słusznie? 

Pogoda staje się przecież bardziej stabilna, możemy odetchnąć po uporczywych upałach i odpocząć od nagłych burz i nawałnic. Poza tym, żeby naprawdę poczuć lato za­zwy­czaj opuszczamy swoje miejsce zamieszkania i wyjeżdżamy w poszukiwaniu atrakcji. A jesień z całym swoim urokiem mamy tuż za oknem…

Po pierwsze, lato powróci

Takie jest prawidło natury. Cykliczność przyrody sprawia, że ukochane letnie krajobrazy powrócą do nas, czy tego chcemy, czy nie. Warto więc uzbroić się w cierpliwość i czerpać przyjemność z uroków trzech innych pór roku, które przed nami. Najlepszym sposobem na przekonanie się o urodzie przyrody jest złapanie za obiektyw i fotografowanie symptomów jesieni, zimy i wiosny. To już tak niedaleko…

Po drugie, przekonaj się o urokach jesieni

Przed nami jesień. Daje o sobie znać dość gwałtownie, po uciążliwych upałach. Jednak nie od parady okres września i października nazywamy babim latem, czy też złotą jesienią. Piękna słoneczna pogoda uwydatnia piękno barw tej pory roku i inspiruje do niebanalnych sesji fotograficznych.

Po trzecie, fotografuj zmienność natury

Piękna jesiennych krajobrazów nie trzeba odkrywać. Wystarczy spojrzeć przez okno, wyjść do pobliskiego parku czy lasu, a odsłoni się przed nami całe dobrodziejstwo jesiennej aury. Dlatego w tym czasie fotograficy uwielbiają dokumentować przyrodę. Mieni się ona wieloma ciepłymi barwami, które dodatkowo nasycone grą słonecznego światła tworzą idealny obiekt do zatrzymania w kadrze.

Po czwarte, zamiast tęsknić ­ stwórz fotoksiążkę

Jeśli brak upalnej aury naprawdę daje Wam się we znaki, nie pozostaje Wam nic innego, jak zebranie zdjęć z letnich eskapad i wklejenie ich do fotoksiążki – albumu, który sami możecie zaprojektować, doskonale się przy tym bawiąc. Pomoże Wam w tym kreator fotoksiążek na OleMole.pl. Zapewniamy, że po tym doświadczeniu będziecie chcieli, prócz fotoksiążki z wakacyjnych eskapad, stworzyć także album ze zdjęciami nostalgicznej jesieni. Aparaty w ruch!