Pomysł na fotoksiążkę: Fotoksiążka z wakacji

Jesteście już po wakacjach? I zapewne w aparatach setki zdjęć, które należałoby odpowiednio wyselekcjonować do prezentacji rodzinie i znajomym? W chłodne jesienno­-zimowe dni z pewnością każdy z nas sięgnie do wakacyjnych zdjęć, nie tylko tych z tego roku. W końcu po to pielęgnujemy wspomnienia w postaci zdjęć, aby piękne urlopowe chwile zachować na dłużej.

Zdjęcia cyfrowe to tylko problem

Zapewne też znacie ten problem. Ponad 500 zdjęć w folderze wakacyjnym. Nie wiadomo, czy zostawić je w całości na płycie, czy wybrać lepsze zdjęcia, aby wywołać je i wrzucić do tradycyjnego albumu. Jednak zdecydowanie ciekawszym pomysłem przechowywania zdjęć jest fotoksiążka z wakacji.

Mimo cyfryzacji fotografii wielu z nas nadal lubi oglądać zdjęcia na papierze. Fotoksiążka z wakacji może być także doskonałym pomysłem na prezent dla naszych bliskich. Kolaże zdjęć pięknie wydane w formie książki będą doskonałą kolekcją, po którą sięga się znacznie częściej niż po płytę ze zdjęciami w wersji cyfrowej.

Tak może wyglądać fotoksiążka z wakacji.

Jaki pomysł na fotoksiążkę z wakacji?

Dobra fotoksiążka to nie zbiór przypadkowych zdjęć. Fotoksiążka z wakacji to coś znacznie więcej. Chodzi przede wszystkim o to, aby opowiedzieć jakąś historię. Zdjęcia z wakacji można ułożyć w ciekawą opowieść i ubarwić je interesującymi opisami tego, co zdarzyło się w danym dniu. Album stanie się wówczas foto opowieścią, dzięki której Wasze wspomnienia żyją i sprawiają, że momentalnie wracay do wakacyjnych chwil, otwierając karty wyjątkowego albumu.

Od czego zacząć?

Zacznijcie przede wszystkim od przejrzenia wszystkich zdjęć. Wybierzcie tylko te, które Waszym zdaniem są najlepsze. Potem weźcie się za projektowanie fotoksiążki z wakacji.  Zdjęcia, które Waszym zdaniem są najlepsze, podzielcie na kilka kategorii. Na przykład do jednego folderu wrzućcie zdjęcia z plaży, do drugiego z wycieczki, do trzeciego z wspólnych wygłupów. Takich zdjęć będzie na pewno sporo 🙂 Z tak skatalogowanych zdjęć wybierzcie te, które na pewno trafią do fotoksiążki. Podział ten, mimo że niechronologiczny pozwoli Wam na stworzenie ciekawej fotoksiążki z wakacyjną historią.

Fotoksiążka to piękna oprawa dla wyjątkowych wakacyjnych zdjęć