Pomysł na fotoksiążkę: pamiętnik z wakacji

Pamiętnik z wakacji w formie fotoksiążki idealnie sprawdzi się podczas mroźnych i zi­mo­wych dni. Wystarczy, że weźmiecie do ręki barwny album z opi­sa­mi wakacyjnych przygód i ko­lo­ro­wy­mi zdjęciami, a od razu poprawi Wam się humor i na­ła­du­je­cie się pozytywną energią 🙂

Wakacje to ulubiony czas, zarówno dzieci, jak i dorosłych. To czas zabawy, odprężenia i re­lak­su. To również najlepszy moment, aby „naładować baterie” na kolejny rok oraz przygotować się na melancholijną jesień i mroźną zimę. Wówczas najlepszą rozrywką jest kanapa, koc, gorąca herbata i dobra książka.

Jeżeli chodzi o książkę, to proponujemy w mroźny i zimowy wieczór wziąć do ręki fotoksiążkę – pamiętnik z wakacji, dzięki której poczujecie się znów jak na wakacjach. Żeby jednak było to możliwe, musicie o jej przygotowaniu pomyśleć już teraz.

Pamiętnik z wakacji – lubię to! 🙂

Aby stworzyć fotoksiążkę – pamiętnik z wakacji musicie pamiętać o dwóch rzeczach:

  1. Każdego dnia notujcie chociaż w kilku zdaniach, co robiliście, gdzie byliście i co ciekawego się wydarzyło na wakacjach. Możecie to robić w zeszycie, bądź na telefonie. Bardzo ważne, aby takie notatki robić codziennie. Nawet jeżeli sądzicie, że odtworzycie wszystkie wydarzenia po kilku dniach, to z pewnością zapomnicie o wielu szczegółach, które mogą wydawać się mało istotne, ale wniosą wiele do Waszego pamiętnika.
  2. Każdego dnia róbcie zdjęcia, co pewnie nie będzie problemem na wakacjach 🙂 Starajcie się mieć aparat zawsze przy sobie. Jeżeli pojedziecie na wycieczkę, poznacie nowe osoby albo wydarzy się coś ciekawego, wyjmijcie aparat i pstrykajcie zdjęcia. Doskonale ubarwią one Wasze opowieści. Dzięki temu pamiętnik stanie się oryginalny i ciekawy.

A po powrocie z wakacji…

Po powrocie z wakacji musicie zaprojektować fotoksiążkę -pamiętnik z wakacji. Jest to bardzo proste, co widać w poniższym przewodniku.

pamietnik-z-wakacji-01

Wybierzcie szablon fotoksiążki, zamieśćcie w nim zdjęcia i opisy wakacyjnych historii. Szablony wakacyjne znajdziecie tutaj. Wyobraźcie sobie, jak otwieracie taką fotoksiążkę zimą, wspominacie gorące lato i wakacyjne przygody 🙂 Od razu poprawi Wam się humor i zys­ka­cie pozytywną energię. Powodzenia 🙂