Pomysł na niezapomniane walentynki

Jak co roku zastanawiacie się, w jaki sposób spędzić walentynki? Przerabialiście już  kino, romantyczną kolację albo wyjście do klubu. Szukacie nowych wrażeń i jesteście otwarci na rozmaite propozycje? Jeżeli tak, to podpowiemy wam, jak spędzić niezapomniane walentynki.

Wyobraźcie sobie, że na jeden dzień możecie wcielić się w postać z ulubionego filmu, bajki lub komiksu. Byłoby fajnie prawda? Przebrać się w strój superbohatera i bez skrępowania biegać po parku albo zostać na jeden dzień królewną i spotkać malutkich krasnoludków. Właśnie tak powinniście spędzić walentynki! Niech będzie to wyjątkowy i niezapomniany dzień. Pełen magii i miłości. Jak tego dokonać?

Odpowiedź jest prosta. Weźcie udział w sesji zdjęciowej dla zakochanych par. Coraz więcej profesjonalnych fotografów organizuje takie właśnie sesje, ale równie dobrze możecie ją zrealizować samodzielnie. Zaraz podpowiemy, jak to zrobić.

Sesja profesjonalna

Zacznijmy jednak od omówienia sesji realizowanych przez profesjonalne studia fotograficzne. W wyborze najlepszego tematu zdjęć pomoże wam z pewnością fotograf. Nie musicie jednak zgadzać się na wszystko. Jeżeli macie własne pomysły, nie bójcie się o nich opowiedzieć. Sesja ma być dla was przede wszystkim zabawą, a nie czymś męczącym i stresującym. Zrealizujcie swoje marzenia i dobrze się bawcie.

Jeżeli marzycie o romantycznej sesji w parku, to znajdźcie najbardziej urokliwe miejsce i zróbcie tam piękne zdjęcia. Jeśli natomiast chcecie czegoś bardziej szalonego, możecie np. pójść do wesołego miasteczka albo przebrać się w kostiumy superbohaterów i wyjść w nich na ulicę. Rewelacyjne zdjęcia można wykonać również w studiu fotograficznym. Nawet z niewielkiego pomieszczenie można stworzyć  np. komnatę księżniczki.

Zaletą skorzystania z usług fotografa jest z pewnością to, że otrzymacie w pełni profesjonalne zdjęcia. Minusem może być jednak sama obecność fotografa. Nie każdy czuje się w takiej sytuacji komfortowo, więc walentynkowa atmosfera może bardzo szybko ulecieć.

Sami zorganizujcie sesję

Osoby wstydliwe i niechętne do współpracy z innymi albo po prostu takie, które chcą spędzić walentynki w intymnej atmosferze, mogą samodzielnie zorganizować sesję walentynkową. Mamy kilka pomysłów na to, jak ją zrealizować.

Fotoreportaż walentynkowy

Pierwszy pomysł spodoba się osobom, które nie lubią pozować do zdjęć. Nie będzie ustawianych sesji, ale robinie tego, co lubicie najbardziej, a przy okazji pstrykanie mnóstwa zdjęć. Możecie iść do ZOO, do kina, na obiad do ulubionej restauracji albo na spacer do parku. Chodzi o to, aby zdjęcia, które zrobicie, dało się ułożyć w krótki fotoreportaż. Później możecie z tych zdjęć zrobić fotoksiążkę. Kiedy będziecie ją oglądać, miłe wspomnienia szybko wrócą.

Wersja dla domatorów

Jeżeli najlepiej czujecie się w zaciszu własnego domu, to również mamy dla was świetny pomysł na sesję zdjęciową. Przygotujcie wspólnie kolację walentynkową. Ugotujcie to, co najbardziej lubicie – owoce morza, zapiekankę warzywną, pizzę  albo kurczaka w sosie słodko-kwaśnym. Ubierzcie śmieszne fartuszki albo przygotujcie kolację w samej bieliźnie. Wszystko zależy od waszej wyobraźni i fantazji. Oczywiście nie zapomnijcie o pstrykaniu zdjęć zarówno w trakcie przygotowań, jak i podczas kolacji. Z takich zdjęć możecie stworzyć własną fotoksiążkę kucharską, w której oprócz zdjęć umieścicie również przepisy. Poniżej przykładowa strona z takiej fotoksiążki.

Fotoksiążka kucharska

Fotoksiążka na walentynki

Zdjęciom z sesji walentynkowej warto nadać właściwą oprawę. Idealnie nadaje się do tego fotoksiążka. Tworzenie jej będzie dla was świetną zabawą. Możecie wybrać szablon, który wam się najbardziej podoba, a do każdego zdjęcia dodać opisy. Będzie to niezapomniana pamiątka, a jednocześnie cudowny prezent. Po co wydawać pieniądze na kiczowate upominki walentynkowe, jeżeli można połączyć przyjemne z pożytecznym i wspólnie stworzyć piękną fotoksiążkę.