Pomysły na ozdoby świąteczne, które można samemu wykonać

Za co najbardziej kochasz święta Bożego Narodzenia? Za atmosferę, zapach, smak, prezenty, choinkę z pięknymi ozdobami? Niewątpliwie są to jedne z tych elementów, które najbardziej podobają się każdemu, kto 24 grudnia zasiada przed wigilijnym stołem. Nie byłoby tej atmosfery, gdyby nie zaangażowanie Twoje i Twoich bliskich.

Atmosfera świąt

Atmosferę Świąt Bożego Narodzenia czuć już na miesiąc przed. Wystrojone ulice miast, choink na rynkach, lampki i Mikołaje w centrach handlowych… Jednym z najważniejszych elementów świąt jest właśnie choinka. Tradycja jej przyozdabiania sięga wieki wstecz. Chyba nikt nie wyobraża sobie świąt bez zielonego drzewka ubranego w najróżniejsze ozdoby.

A skoro tak, to też mało kto wyobraża sobie, aby na choince powiesić gotowe ozdoby. Tradycją w wielu domach stało się również to, że wspólnie wykonuje się ozdoby świąteczne. Poznajcie kilka pomysłów, które można samemu wykonać w domu.

3 ciekawe pomysły na ozdoby choinkowe handmade

1. Łańcuch z szyszek

Czego potrzebujesz? Zgadnij. Tak, przede wszystkim szyszek. Póki nie ma śniegu znaj­dziesz je w lesie. Zaangażuj do tego całą rodzinę i pozbierajcie je podczas jednego ze spa­ce­rów. Potrzebujesz jeszcze filc (zamiast filcu sprawdzi się też karton), gorący klej w pis­to­le­cie, sznurek, sekator i biała farba.

Szyszki czyścimy i osuszamy. Obcinamy ogonki, a dół przyklejamy klejem do filcu lub kartonu (wytnij z nich kółka lub kwadraty). Co drugą szyszkę możesz przybrudzić farbą. Gotowe szyszki naklej na sznurek. I jest.

2. Gwiazdki z recyklingu

Co potrzeba? Karton – najlepiej w jednym kolorze. Gwiazdki lub inne kształty od­ry­suj, wykorzystując foremki do ciastek. Analogicznie zrób z papierem do pakowania, z tym, że gwiazdki muszą być mniejsze. Mniejszą gwiazdkę przyklej do większej. Zrób na jednym z ramion gwiazdy dziurę dziurkaczem i przeciągnij sznurek albo wstążkę. Tak powstanie uchwyt.

3. Gwiazdy z suchych patyków

Kiedy będziesz zbierać szyszki, pozbieraj również kilka gałązek. Z nich również zrobisz ozdoby – gwiazdy. Każde ramie zrób z 2­3 gałązek związanych sznurkiem. Wszystkie ramiona przywiąż lub przyklej do siebie. Gwiazdy możesz przyozdobić lampkami.


Zdjęcie w nagłówku: flickr.com/photos/mandarina94