Pomysły na sesje świąteczne dla dzieci

Grudzień jest idealnym czasem na wszelkiego rodzaju sesje fotograficzne. Rodzice szczególnie upodobali sobie sesje dla dzieci związane z okresem świątecznym. Coraz popularniejsze stają się sesje mikołajkowe lub bożonarodzeniowe. Sprawdź­cie, jakie pomysły przygotowaliśmy na sesje świąteczne dla dzieci.

Zdjęcia z sesji świątecznych to idealny prezent na Mikołajki, Święta Bożego Narodzenia lub podarunek z okazji Nowego Roku. Sesje dziecięce to piękne wspomnienia. Warto po­da­ro­wać je swoim bliskim, zrobić pamiątkę sobie lub swojemu dziecku.

Jak ubrać dziecko na sesję świąteczną?

Nawet jeśli nie masz odświętnego ubrania dla swojej pociechy, ani też świątecznego przebrania, nie musisz się martwić tym faktem. Profesjonalni fotografowie specjalizujący się w sesjach dziecięcych posiadają stroje okolicznościowe. W zależności od wieku niemowlaki zazwyczaj występują półnago, ale np. w czapce św. Mikołaja, starsze dzieci również są stylizowane na świętego lub na elfy, czasem przyczepia im się czerwony nos Rudolfa. Pomysłów na taką sesję fotografowie oraz Ty możecie mieć co niemiara.

Jakie dekoracje i aranżacje wykorzystać?

Wszystko w kolorach świąt – czerwone, białe, zielone. Do tego sztuczne pióra, święcące lampki, girlandy itp. Tutaj liczy się pomysłowość. Możesz na przykład założyć dziecku czapkę św. Mikołaja i położyć na czerwonej płachcie w ciekawej pozycji. Do tego dołożyć trochę świątecznych lampek i ciekawa aranżacja gotowa. Inspiruj się sesjami świą­tecz­nymi, jakie znajdziesz w internecie.

Jak wybrać fotografa i ile to kosztuje?

Fotografów do sesji dziecięcych szukamy zazwyczaj albo z polecenia, albo z ogłoszenia. Jeśli zamierzasz wybrać fotografa z polecenia możesz zapytać osoby rekomendujące o wszy­stkie szczegóły: współpracę, koszta, zobaczyć zdjęcia itd. W przypadku wyboru fotografa z ogłoszenia widzisz zaledwie kilka fotografii – nie podejmuj więc decyzji pochopnie. Sprawdź dokładnie portfolio i dopiero zdecyduj, czy Ci to odpowiada.

Cena zależy od wyceny fotografa. W internecie można spotkać różne ceny, ale dobre zdjęcia w przyzwoitych cenach można dostać już za 150 zł. W cenę wliczone są na przykład dwie stylizacje oraz 5 zdjęć w wersji cyfrowej. Zanim zdecydujesz się na sesję, zapytaj dokładnie fotografa, co otrzymasz za daną kwotę.

Pamiętaj, z tych zdjęć, możesz wykonać piękną fotoksiążkę i podarować ją w pre­zen­cie 🙂