Programy do obróbki zdjęć, które warto znać

Codziennie robimy dziesiątki zdjęć. Niektóre z nich nie są idealne i wymagają prostych poprawek. Czym ulepszyć swoje zdjęcia? Poznaj 4 najpopularniejsze programy do obróbki zdjęć. Czy na rynku są darmowe programy, które są proste w ob­słudze? Oczywiście. Wiele darmowych programów graficznych ma szerokie zas­to­so­wa­nie i po­sia­dają narzędzia, które umożliwiają ulepszanie zdjęć.

GIMP

Kultowy darmowy program do edycji zdjęć i tworzenia grafik. Jak na darmowy program GIMPposiada zaawansowany edytor, którego obsługa wymaga doświadczenia, ale nawet początkujący powinni sobie z nim poradzić. Wśród funkcji znajdziemy m.in. automatyczną poprawę zdjęć, ale nie brakuje też narzędzi manualnych. Program pozwala także na pracę na warstwach. Jeśli w podstawowej wersji brakuje nam jakichś zastosowań, możemy je pobrać z dedykowanej programowi strony. Program GIMP znajdziesz tutaj.

PHOTOSCAPE

Darmowy edytor zdjęć i przeglądarka plików graficznych. Program umożliwia robienie pokazów zdjęć i masowe przetwarzanie obrazów. Program wydaje się bardzo prosty, ale wbrew pozorom w programie są ciekawe narzędzia i filtry. Mamy możliwość przeprowadzenia retuszu zdjęć oraz usunięcia efektu czerwonych źrenic. Program pozwala też zmienić rozmiar zdjęcia, zmienić zdjęcie RAW na JPEG czy dodać ramkę i napisy. Program Photospace znajdziesz tutaj.

PICASA

Popularny program do katalogowania zdjęć na komputerze – bardzo funkcjonalny i łatwy w obsłudze. Pozwala uporządkować nasze bogate zbiory zdjęć w praktyczne albumy, wyświetlać zdjęcia na mapie oraz rozpoznaje twarze. W edytorze poprawimy jasność, kontrast i ostrość zdjęć, zawiera on również funkcję przycinania. W Picasie mamy też możliwość nałożenia licznych filtrów i efektów na zdjęcia. Program Picasa znajdziesz tutaj.

PHOTOFILTRE

Darmowy program do obróbki zdjęć, w którym mamy do dyspozycji dużo filtrów. Według producenta jest ich ponad 100! Funkcjonalność programu łatwo rozbudować o dodatkowe wtyczki dostępne na stronie producenta programu. Dodatkowo możemy więc skorzystać z 35 modułów takich jak np. filtr usuwania czerwonych źrenic, ustawienie balansu bieli, a nawet korektę obiektywu typu fish eye. Program posiadam prostą przeglądarkę. Brak obsługi warstw. Program Photofiltre znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *