Proste i tanie rekwizyty do sesji ślubnej w plenerze

Sesja ślubna to ważne wydarzenie dla każdej pary. Zazwyczaj odbywa się w plenerze, co stwarza dużo możliwości do zrobienia oryginalnych i wyjątkowych zdjęć. W tym poście znajdziecie pomysły na tanie i proste rekwizyty, które dają cudowne efekty i sprawiają, że zwykła sesja w plenerze zmienia się w niesamowitą przygodę.

Dziecięce inspiracje

balony do sesji ślubnejBalony to rewelacyjny rek­wizyt do sesji ślubnej. Są bar­dzo tanie i kupimy je w każdym sklepie. Do sesji można wybrać zwykłe owal­ne balony w różnych kolorach, bądź jednym ulubionym.

Najlepiej, gdy będzie ich naprawdę dużo, wówczas efekt będzie niesamowity. Możecie przywiązać do nich długie sznurki i stwo­rzyć z nich ogromną ko­lo­ro­wą kulę, która będzie wisieć w powietrzu. Z balonami możecie biegać, rzucać się nimi, bądź imitować próbę odfrunięcia.

Rewelacyjnie na zdjęciach wyjdą również balony, np. w kształcie serca lub podłużne, które można zwijać. Zróbcie z nich kapelusz albo inne śmieszne przebranie. Nieco droższym rozwiązaniem są balony z helem, które zazwyczaj można kupić na festynach. Ich zaletą jest to, że mają różne kształty i są bardzo kolorowe.

Balonowe inspiracje

Kolorowy krajobraz

Sesje zdjęciowe w plenerze zazwyczaj wykonywane są w lesie lub parku. Żeby nie powielać zdjęć, takich jak ma większość par, tzn. na ławeczce, przy drzewie, w alei parkowi itp., warto wy­ko­rzy­stać proste rekwizyty, które przemienią zwyczajny krajobraz w iście bajkowy.

sesja w parku

Znajdźcie niezbyt duże drzewko i powieście na nim kolorowe serpentyny, które będą się bujać na wietrze. Jeżeli rozwiesicie ich naprawdę dużo, efekt będzie zjawiskowy, ponieważ będą przy­po­mi­nać zwisające z drzew kwiaty. W podobny sposób można wy­ko­rzy­stać zwiewne materiały. Rozwieście je między gałęziami, niech stworzą przytulny i romantyczny kącik. Pod takim drzewem rozłóżcie koc i zorganizujcie wspólny piknik z pysznymi owocami i butelką szampana.

bańki mydlane

Nudny krajobraz można urozmaicić również ko­lo­ro­wy­mi wiatrakami, confetti i bańkami mydlanymi. Wiatraki wbijcie w ziemię, by imitowały kolorowe kwiaty, confetti świetnie sprawdzi się, jeżeli będziecie wykonywać zdjęcia w pozycji leżącej. Rozsypcie kolorowe karteczki na ziemi i połóżcie się na nich. Stworzą niesamowite tło. Bańki mydlane można z kolei wykorzystać jako rekwizyt, którego będziecie używać do wspólnej zabawy, bądź jako element scenografii, wówczas ktoś spoza kadru musi je puszczać. Pięknie wyglądają, kiedy mienią się w słońcu.

Pomysły na kolorowy krajobraz

Dla lubiących aktywność

sesja ślubna na rowerzePary, które lu­bią ak­tyw­ność nie mu­szą ogra­ni­czać się do se­sji pik­ni­ko­wej. Żeby bar­dziej za­sza­leć moż­na wy­ko­rzy­stać bar­dzo pros­ty rek­wi­zyt, któ­ry znaj­dzie­my w każ­dym do­mu. Cho­dzi oczy­wiś­cie o ro­wer.

Do sesji możecie wykorzystać rowery, których używacie na co dzień lub pożyczyć jakiś stylowy dwukołowiec. Świetnie sprawdzi się również tandem. Osoby bardziej kreatywne mogą kupić stary rower i przemalować go np. na kolor różowy, błękitny bądź czerwony. W ten sposób szybko stworzycie bardzo oryginalny rekwizyt do sesji ślubnej.

Sesje z rowerem

Jeżeli Waszą pasją są motory, również wykorzystajcie je w sesji. Zobaczcie, jakie zdjęcia mogą wówczas powstać:

Zdjęcia źródło:

https://www.flickr.com

https://www.flickr.com/photos/eugeniowilman