Przygotowanie dziecka do szkoły – o tym nie możesz zapomnieć?

Wakacje zdają się zbliżać ku końcowi. Wkrótce Twoje pociechy ponownie pójdą do szkoły. Tak, 1 września nadciąga nieubłaganie. Ciekawe, czy zaczęliście już wspólne przygotowania na przywitanie nowego roku szkolnego? Jeśli nie, to sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć, aby nowy rok szkolny zaczął się bez komplikacji.

Pierwszy dzień w szkole to wielkie przeżycie dla dziecka. Co by dużo nie mówić, to rów­nież ważny dzień dla rodzica. Trzeba przygotować szkolną wyprawkę, a samo dziecko przyzwyczaić do porannego wstawania. Ale to nie wszystko. O czym jeszcze nie możesz zapomnieć?

1. Poranne wstawanie

Jeszcze podczas wakacji przyzwyczajaj dziecko do porannego wstawania. Nasze po­cie­chy w ciągu okresu letniego często trudno dobudzić, dlatego musimy zacząć przy­go­to­wy­wać je na kilka tygodni przed pójściem do szkoły.

2. Szkolna wyprawka

Dobrze zaplanuj wydatki na wyprawkę szkolną. Zorientuj się, co potrzeba dziecku i jakie są ceny podręczników, zeszytów, przyborów szkolnych. Nie zapomnij o tornistrze, stroju na wf i obuwiu zmiennym.

3. Odzież

Dobrze przejrzyj szafę swojego dziecka. Może się okazać, że będzie trzeba kupić nowe rzeczy, bo ze starych już wyrosło.

4. Pierwszy dzień w szkole

Nowe miejsce i nowi ludzie – jak ma się czuć dziecko w takiej atmosferze? Towarzysz mu w tym najważniejszym dla niego dniu. Nie pozwól, żeby dziecko czuło się osamotnione.

5. Świętowanie

Nie pozwól, aby dziecko zatęskniło za wakacjami i z niechęcią przywitało pierwszy dzień nowego roku szkolnego. W tym dniu zróbcie coś razem. Bawcie się i świętujcie. Przygotuj odświętny obiad albo wybierzcie się na lody.

6. Upamiętniaj chwile, aby zachować wspomnienia na dłużej

W ciągu całego roku szkolnego dziecko przeżywa wielkie wzloty i małe upadki. Warto w je­go najważniejszych chwilach towarzyszyć mu z aparatem. Pierwsze pójście do szkoły, przygotowania do lekcji, zabawa w wolnym czasie, apele, wyróżnienia, czy chociażby rozdanie świadectw – to doskonałe momenty na upamiętnienie tych chwil.

Wykonując zdjęcia, zatrzymasz najważniejsze chwile Twojego dziecka na dłużej. Zbiór najlepszych zdjęć możesz później wydać w formie fotoksiążki, która będzie pięknie prezentowała się na Twojej półce. Wejdź na OleMole.pl i zobacz fotoksiążki.