Sesja ślubna nad morzem

Wakacyjna pogoda i słońce, sprawiają że coraz więcej par decyduje się na sesje zdjęciową nad morzem. Taki krajobraz stwarza możliwość zrobienia bardzo oryginalnych zdjęć. Plenery nad wodą, to niesamowita paleta kolorów, które o każdej porze dnia są inne. Jeżeli więc sądzicie, że sesje ślubna nad morzem jest mało oryginalna, to jesteście w błędzie. Przekonajcie się o tym.

Na plaży! Na plaży fajnie jest 🙂

Plaża i morze, to idealny plener na sesję ślubną. Nie jest prawdą, że podczas takiej sesji trudno wykazać się kreatywnością, bo można jedynie pozować na piasku, pocałować się na tle zachodzącego słońca i wskoczyć do wody. Oczywiście takich zdjęć jest mnóstwo, ale wierzcie mi, że wbrew pozorom każde z nich jest inne i oryginalne.

Dlaczego? Ponieważ nad morzem jednego dnia można natrafić na piękne słońce i morze jak jezioro, innego na ciężkie, wiszące chmury i wzburzone morze. To wszystko ma bardzo duży wpływ na zdjęcia. Poza tym zupełnie inne zdjęcia wyjdą podczas wschodu, a inne podczas zachodu słońca. Piękne zdjęcia można zrobić również nocą, gdy morze oświetla tylko latarnia morska. Drobne detale mogą mieć bardzo duży wpływ na przebieg sesji.

Sesja ślubna nad morzem

Morski krajobraz jest świetnym tłem do zdjęć ślubnych. Trzeba tylko wykazać się kreatywnością, aby zdjęcia nie były takie same, jak tysiące innych. Co zatem można robić nad morzem?

1. Wykorzystajcie wiatr

Jeżeli natraficie na wietrzną pogodę, nie zniechęcajcie się, ale zamieńcie to w atut. Duże pole do popisu mają przede wszystkim panie, które mają długi i zwiewny welon. Będzie on pięknie unosił się na wietrze. Wykorzystajcie to i stwórzcie oryginalne zdjęcia. Możecie również zabawić się latawcami. Nad morzem znajdziecie je w każdym sklepie. Będzie to świetny rekwizyt do sesji, który sprawi Wam mnóstwo radości, a to odbije się pozytywnie na zdjęcia – wyjdą naturalnie i oryginalnie.

2. Czy kąpiel w morzu to dobry pomysł?

Będąc nad morzem trudno nie skorzystać z okazji do zrobienia zdjęć w wodzie. Jeżeli macie wątpliwości, czy to dobry pomysł i czy takie zdjęcia nie będą zbyt oklepane, to powiem tylko jedno: natychmiast wskakujcie do wody! 🙂 To jest Wasz dzień, Wasza sesja i  to Wy macie się świetnie bawić.

zdjęcia w wodzie

fot. flickr/fvk_imagen/

Gwarantuję, że kąpiel w pięknej białej sukni i nowym garniturze będziecie cudownie wspominać. Nie oglądajcie się na innych! Najważniejsi jesteście Wy! A to, że sukienka się trochę pobrudzi? Od czego są pralnie 🙂

3. Romantyczna noc na plaży

Zachód słońca nad morzem to istna feria kolorów, które odbijając się w wodzie tworzą niesamowity spektakl. Możecie zorganizować sesję właśnie o tej porze, a także nocą. Wspaniale jeżeli zdobędziecie pozwolenie na rozpalenie małego ogniska. Zorganizujcie wówczas romantyczną kolację na plaży, rozłóżcie koc, kieliszki i dobre wino. W ten sposób połączycie przyjemne z pożytecznym, a kiedy fotograf wykona już swoją pracę i odjedzie, Wy będziecie mogli nacieszyć się sobą w tej romantycznej atmosferze 🙂

Sesja ślubna w fotoksiążce

Zdjęcia z sesji ślubnej nad morzem warto umieścić w pięknej oprawie. Poniżej przykład realizacji fotoksiążki z pięknymi zdjęciami ślubnymi. Zobacz, jak szybko można ją zrobić.

Fotoksiążka z sesji na plaży

Fotoksiążka z sesji na plaży.


zdjęcie w nagłówku: flickr.com/photos/eugeniowilman/8426267105/in/photostream/