Ślub w nietypowym miejscu

Młode pary coraz częściej mają ochotę na niesztampowe rozwiązania związane z ceremonią ślubną. Od czasu, kiedy urzędnicy chętniej opuszczają Urzędy Stanu Cywilnego, by na życzenie udzielić młodej parze ślubu w innym miejscu, młodzi chętnie z tego korzystają. Jakie miejsca wybierają? Zobaczcie sami.

Leśna ostoja

Las to spokojne miejsce – bardzo romantyczne i urocze. Wybierają go za­zwy­czaj ro­man­tycy kochający łono przyrody oraz osoby świadome tego, że zieleń harmonijnie kon­tra­stu­je z bielą i czernią ślubnych strojów. Co więcej, zieleń koi nerwy i to się zapewne przyda niejednej zestresowanej parze.

W górach

Na tę opcję decydują się nie tylko pasjonaci górskich wycieczek. Liczy się krajobraz pełen skojarzeń o wzniosłości, niezłomnej miłości i wieczności. W Polsce jest wiele pięknych górskich krajobrazów. Ślub w takim plenerze to wyjątkowe i niezapomniane wydarzenie.

sluby-w-dziwnych-miejscach-01

Wodna przystań

Woda, podobnie jak las, kojarzy się z czymś przyjemnym. Wiele par pragnie wziąć ślub w  takim miejscu. W tym celu wyjeżdżają nad morze lub wyspy i tam wśród spienionych fal albo spokojnych jezior przyrzekają sobie wierność do końca życia.

Ale ślub można wziąć również pod wodą. To rozwiązanie bardzo często wybierają pary, których pasją jest nurkowanie. Nałożenie sobie obrączek pod wodą może być równie romantyczne, co przy zachodzie słońca.

fot. flickr/Ryan G. Smith

W powietrzu

Ślub w powietrzu, w balonie to chyba jedna z najbardziej romantycznych i symbolicznych zarazem lokalizacji. Lecz, tylko dla odważnych i lubiących kameralne grono.

Pod ziemią

Nie piszemy tu o totalnym ekstremum. W Polsce śluby pod ziemią bardzo chętnie udzielane są w Kopalni Soli w Wieliczce w Kaplicy św. Kingi pośród kopalnianego krajobrazu.

W środkach lokomocji

Prócz balonu na śluby wybierane są także samoloty i statki. Bardzo często są to śluby reżyserowane, gdyż dla bezpieczeństwa pasażerów cała załoga musi być uprzedzona o takim wydarzeniu. Wrażenia z takiego rejsu – niezapomniane!

Na ślub w niestandardowym miejscu zdecydują się nieliczni, ale warto rejestrować takie wydarzenia, by dodać odwagi innym. Zdjęcia z tych niecodziennych wydarzeń można zamieścić w profesjonalnie wydanej fotoksiążce OleMole.pl. Przeczytaj więcej o tym tutaj.

sluby-w-dziwnych-miejscach-03