W czasie deszczu dzieci się nudzą… czyli w co bawić się z dzieckiem w domu?

Temat stary jak świat, a wciąż pozostaje problemem dla wielu rodziców i ich szkra­bów. Media elektroniczne usypiają kreatywność dzieci, dlatego też warto zastąpić laptopy i tablety zabawami, które rozbudzą w dzieciach chęć do aktywnego myślenia i pomysłowości.

Planszówki wracają do łask

Zamiast pozostawiać dziecko sam na sam z grą komputerową, wyciągnijcie z szafy gry planszowe. Te familijne przygodowe sprawiają dzieciom największą frajdę, a rodzice przypomną sobie stare dobre czasy. Dotarcie do celu utrudniane pytaniami lub zadaniami do wykonania będzie trzymało dziecko w napięciu i sprawi, że nie znudzi się szybko grą. Dobrym pomysłem jest również stworzenie prostej gry planszowej wspólnymi siłami.

Poznawanie atrybutów jesieni

Podczas jesiennych spacerów zbierajcie wspólnie kasztany, żołędzie, kolorowe liście, wrzosy. Przydadzą się na słotę za oknem. Wtedy owoce jesieni spełnią rolę oryginalnych zabawek. Możecie wspólnie stworzyć z nich domowe dekoracje, jesienne bukiety do ususzenia czy tradycyjne figurki, które wykonacie za pomocą wykałaczek i kleju.

Wspólne przygotowywanie potraw

Pozwól swoim dzieciom uczestniczyć w kulinarnych eksperymentach. To mit, że przy­go­to­wy­wa­nie potraw nie jest dla milusińskich interesujące. Zabezpiecz tylko ostre na­rzę­dzia, powiększ pole działania na blacie i pozwól maluchom na odrobinę szaleństwa. Mogą np. nawlekać grzyby i plastry jabłek na nitkę, mieszać gotujące się owocowe i warzywne powidła i dżemy, przyozdabiać słoiki na jesienne przetwory.

Fotoreportaż z jesiennych szaleństw

Każda czynność wykonywana wspólnie z dziećmi zbliża i integruje całą rodzinę. To nie­za­pom­nia­ne chwile, które procentują na przyszłość. Warto więc często sięgać po aparat, by nie przegapić tych najzabawniejszych. Dowiedz się, w jakiej formie możesz wywołać zdję­cia. Poszukaj inspiracji do jesiennej fotoksiążki na OleMole.pl.