Wiosenne inspiracje ślubne

„Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty…” śpiewał klasyk, dostrzegając potencjał tej pory roku. Coraz częściej dostrzegają go również młode pary i sięgają po inspiracje wiosenne podczas przygotowań do ślubu. Jakich inspiracji należy szukać w wiośnie, żeby efektywnie wykorzystać je do organizacji ślubu i wesela?

Wiosna to same korzyści

Wiosną wszystko jest inne. Promienie słońca świecą intensywniej, dzień staje się dłuższy, dookoła budzi się nowe życie. Wiosna uznawana jest – nie bez powodu – za symbol radości oraz miłości. Nic więc dziwnego, że o tej porze roku wiele osób chce stanąć na ślubnym kobiercu. I na pewno mają rację.

Wiosna rozpoczyna sezon ślubny, więc o tej porze roku można jeszcze znaleźć wolne terminy w domach weselnych, jak również wybrać sobie fotografa czy kamerzy­stę z wolnymi terminami. To tylko jedne z niewielu korzyści, jakie można czerpać prosto z wiosennej pogody. Ale sprzyjająca aura może być wykorzystana także w przypadku dobierania dekoracji ślubnych. Wiosna może stać się wyjątkowym tematem przewodnim uroczystości ślubnej i weselnej.

Kwiaty najlepszą dekoracją

Na wiosnę na rynku pojawia się coraz więcej kwiatów. Te najpiękniejsze – zwiastujące wiosnę, czyli przebiśniegi i krokusy raczej nie sprawdzą się w weselnym bukiecie. Za to doskonale spełnią swoją funkcję dekoracyjną zasadzone w pięknych doniczkach. Tego rodzaju dekorację można śmiało wykorzystać w kościele lub na stołach w domu weselnym.

zdjęcie krokusów

fot. flickr/henry_hemming

Aby jednak nie sprawiać sobie trudności, śmiało można postawić na królujące o tej porze roku tulipany. Różnorodność kolorystyczna tych kwiatów pozwoli udekorować kościół i salę w wyjątkowy sposób. Popularne o tej porze roku są także hiacynty, prymule, żonkile, bratki czy niezapominajki.

Wiosenne kolory

Popularnymi zestawieniami kolorystycznymi ślubów i wesel są połączenia białego z ró­żo­wym i zielonym lub żółtym i zielonym. Bardzo chętnie młode pary sięgają także po od­cie­nie fioletu, pomarańczu czy turkusu. Dzięki tego rodzaju koloryzacji w dekoracjach ślubno-weselnych oprawa jest bardzo świeża oraz radosna. W sezonie wiosennym modne są również dodatki zupełnie białe.

fot. fot. flickr/county_marquees/

Pamiętajmy jednak o tym, że dekoracje to nie tylko część stołu (pokrowce na krzesła, wstążki z organdyny). Trzeba zadbać o wiosenną spójność. W wiosennej tonacji niech będą utrzymane zaproszenia na ślub czy winietki. Modne w ostatnim czasie są pa­pie­rowe lampiony umieszczane pod sufitem. Decydując się na tego rodzaju dekorację, należy zachować kolorystyczną jednorodność.


Zdjęcie w nagłówku: flickr/jessucka