Detale w fotografii ślubnej

Podczas przygotowań do ślubu i organizacji wesela każda para, chcąc dopiąć wszystko na ostatni guzik, dba o każdy szczegół. Wielką stratą dla fotografii ze ślubu i wesela byłoby pominięcie tych pieczołowicie dobieranych detali, dlatego warto pokazać je na zdjęciach.

Detale – nie można ich pominąć w fotografii ślubnej

Szczegóły, które tak naprawdę tworzą klimat uroczystości ślubnej i weselnej są cza­sem niewidoczne na pierwszy rzut oka i umykają oczom gości. Trudno, by w feerii kolorowych strojów, suto nakrytego stołu, bieli sukni panny młodej dostrzec różne detale. A te są przecież bardzo ważne.

Jedne detale mają znaczenie symboliczne, jak np. obrączki, jednogroszówki rzucane na pomyślność parze młodej czy chleb, którym wita się młodą parę w sali weselnej. Inne mają znaczenie estetyczne, np. bukiet ślubny, kwiat we włosach panny młodej i w bu­tonierce pana młodego, eleganckie buty, których nie sposób dojrzeć spod falban długiej sukni panny młodej, dekoracje kościoła, czy sali weselne… długo można by wymieniać.

O detalach nie można zapomnieć również fotografując ludzi. Dzięki nim uchwycić można emocje i symboliczne gesty. Sami widzicie, niby małe dyskretne sprawy, ale zasługują na swoje miejsce w albumie fotograficznym.

Fotoksiążka – idealne miejsce dla ślubnych detali

Zdjęcia różnorodnych ślubnych detali mogą w oryginalny sposób opowiedzieć historię ślubną. Dlatego też, komponując fotoksiążkę warto zadbać o to, by przeplatać je z tra­dycyjnymi zdjęciami. Dzięki temu zabiegowi urozmaicicie fotoreportaż ślubny. Zmiana optyki ma bardzo ważną funkcję dla oglądających. Fotoksiążka nie będzie wówczas nużąca dla odbiorcy, wręcz przeciwnie – będzie nieprzewidywalna.

Przykładowa fotoksiążka ślubna od OleMole

Bardzo dobrze prezentują się fotoksiążki, w których fotografie detali są tłem dla zdjęć tradycyjnych. W tym wypadku należy jednak mądrze dobrać zdjęcia do tła. Tak, by tło nie zdominowało kompozycji. Ma być w końcu dyskretnym detalem budującym nastrój całości. Fotoksiążka z detalami fotograficznymi sprawi, że Wy sami, powracając do najpiękniejszej chwili Waszego życia, ponownie poczujecie te niezwykłe i magiczne emocje.