Fotografia w podróży – o czym pamiętać?

Wakacje to czas podróży – małych i dużych 🙂 Przygotowaliśmy więc krótki poradnik na temat fotografii podróżniczej, dzięki któremu z każdej wycieczki przywieziecie piękne zdjęcia. 

1. Poznaj swój aparat

Przed wyjazdem dobrze poznaj swój aparat. Zobacz, jakie ma funkcje i do czego one służą. Wiele osób kupuje bardzo zaawansowane aparaty, a później i tak żywa funkcji AUTO. Przeczytaj więc instrukcję, wybierz się na wycieczkę w pobliskie okolicie i eksperymentuj z różnymi ustawieniami. Dzięki temu przywieziesz z podróży piękne zdjęcia.

Fotoksiążka podróżnicza to wspaniała pamiątka z podróży

2. Ustaw dobry kadr

Podróżując z pewnością odwiedzisz wiele ciekawych miejsc. Zauważ, że większość turystów fotografuje je w ten sam sposób. Można spotkać tysiące zdjęć wieży w Pizie, którą ktoś próbuje podtrzymać. Jeżeli chcesz, aby Twoje zdjęcia były oryginalne, spójrz na fotografowane obiekty z innej perspektywy niż wszyscy. Pamiętaj również o zasadzie trójpodziału, która mówi, aby nie ustawiać fotografowanego obiektu w centrum kadru. Możesz o tym przeczytać tutaj.

wieża w Pizie

fot. flickr/xamogelo/

3. Fotografuj krajobrazy, architekturę i ludzi

Wybierając się w podróż fotografuj: przyrodę, architekturę, ludzi, jedzenie, scenki sytuacyjne itp. Pozwoli Ci to oddać koloryt i charakter miejsca, w którym byłeś. Nie bój się robić zdjęć napotkanym osobom. Zazwyczaj nie będą miały nic przeciwko, a co więcej chętnie zapozują do zdjęcia.

Dobra rada: Przed wyjazdem zorientuj się, jakie zwyczaje panują w danym kraju i jak ludzie reagują na robienie im zdjęć.

Fotoksiążka podróżnicza

Zdjęcia z podróży to świetny temat na fotoksiążkę. Zobacz przykładową fotoksiążkę podróżniczą zaprojektowaną w OleMole. Mamy mnóstwo szablonów, grafik, kolorów. Program OleFoto pozwala na zrobienie naprawdę fantastycznej fotoksiążki z podróży. Kliknij w zdjęcie poniżej i zapoznaj się z propozycją OleMole.

Fotoksiążka podróżnicza OleMole. Możesz dowolnie rozmieszczać zdjęcia i tekst 🙂