Fotoksiążka ze zdjęciami z telefonu

W dzisiejszych czasach wszyscy robią zdjęcia. Nagle okazuje się, że nie trzeba mieć dobrego aparatu, żeby uwiecznić ważne chwile. Można wręcz stwierdzić, że dziś każdy bawi się w fotografię. Wystarczy, że posiada telefon komórkowy i aplikacje do edycji zdjęć. Ze zdjęć zrobionych aparatem można zrobić rewelacyjną fotoksiążkę.

Podpowiadamy, jak to zrobić.

Wiadomo – komórka nie zastąpi aparatu. Ale komórką można zrobić naprawdę dobre zdjęcia. Mobilna fotografia daje coraz większe możliwości do pokazania swoich umie­ję­tno­ści, dlatego że aparaty wbudowane w komórkach oferują coraz większe możliwości. Co trzeba, żeby robić dobre zdjęcia komórką?

1. Telefon komórkowy z dobrym aparatem

Posiadając tego rodzaju sprzęt, będziesz mieć pewność, że Twoje zdjęcia będą czyste i z mniejszą ilością szumów. Dobrym telefonem możemy zrobić naprawdę przyzwoite fot­ki. Jeśli nie posiadasz dobrego aparatu w komórce, Twoje zdjęcia będą dobrze wy­glą­da­ły np. na Instagramie, ale już we wspomnianej fotoksiążkę niekoniecznie.

2. Zadbaj o odpowiednią kompozycję

Kompozycja jest kluczową sprawą w fotografii niezależnie od tego, czy zdjęcie robimy aparatem, czy komórką. Pamiętaj o zasadzie trójpodziału (orzeczytasz o niej m.in. tutaj). Tego rodzaju opcję można również załączyć w komórce. Korzystając z „siatki”, dokładnie będziemy widzieli, w którym miejscu są tzw. mocne linie i punkty.

3. Dobre oświetlenie

W telefonach z większymi możliwościami możemy ustawić sobie dłuższy czas otwarcia migawki, który doskonale sprawdzi się podczas robienia zdjęć w półmroku. Jeśli nie mamy pewności, najlepiej zdjęcia robić w świetle dziennym. Dzięki temu zdjęcia z pewnością będą lepszej jakości.

4. Im więcej, tym lepiej

Nie ograniczaj się. Rób jak najwięcej ujęć, aby mieć potem z czego wybierać podczas montażu fotoksiążki w OleMole.pl. Im więcej zdjęć zrobimy, tym większy wybór będziemy mieli podczas tworzenia fotoksiążki w programie OleFoto oferującym ciekawe rozwiązania wizualne.

5. Edytuj zdjęcia i korzystaj z filtrów

Korzystaj z możliwości aplikacji do edycji zdjęć w telefonie. Śmiało można sobie rozjaśnić lub ściemnić zdjęcie, dodać trochę kontrastu, ostrości i koloru. Można również dodać napis lub obrazek. Z pozoru nudne zdjęcia mogą też nabrać wyrazu poprzez użycie aplikacji z filtrami, np. Vsco Cam czy Pixlr Express.