Jak wybrać fotografa na ślub?

Wybór dobrego fotografa ślubnego należy do jednych z najtrudniejszych wyborów spośród spraw organizacyjnych tego wyjątkowego dnia. Jak wybrać fotografa na ślub, żeby nie było wpadki?

Czym kierować się przy wyborze fotografa na ślub?

Na waszym ślubie i weselu z pewnością będzie dużo aparatów. Będzie fotografowała rodzina i znajomi. Ale umówmy się, że to na profesjonalne zdjęcia liczycie najbardziej. Dobry fotograf zrobi Wam doskonałą pamiątkę na lata. Jak wybrać tego właściwego fotografa na ślub?

1. Czy musisz mieć profesjonalnego fotografa?

Przemyśl dokładnie tę sprawę. Może okazać się, że wcale nie potrzebujesz profesjonalnego fotografa. Może znasz lub ktoś polecił Ci początkującą osobę, która posiada talent i na pewno nie zepsuje zdjęć z wesela. A może nie masz pieniędzy? Nie martw się. Na pewno nie zawiedzie Cię rodzina i znajomi. Z takich amatorskich zdjęć również można zrobić piękną i oryginalną fotoksiążkę na OleMole.pl.

2. Potrzebujesz czasu

Jeśli zdecydowałeś się na profesjonalnego fotografa, daj sobie trochę czasu. Nie decyduj o tym na ostatni moment. Pamiętaj, że uznani fotografowie mają zarezerwowane daty na kilka miesięcy do przodu. Uważasz, że nie może to być nikt inny? To czym prędzej dzwoń do niego i rezerwuj termin. Im dłużej zwlekasz z decyzją, tym mniejsza szansa, że to właśnie ten fotograf zrobi Wam zdjęcia.

3. Gdzie szukać fotografa do ślubu?

Zacznij od wywiadu wśród najbliższych, którzy mają ślub już dawno za sobą. Nie dość, że zobaczycie ich zdjęcia, to jeszcze będziecie mogli zapytać o najważniejsze kwestie, jak cena, wywiązywanie się z umowy, punktualność itd. Poszukiwania możecie również zacząć od internetu.

W sieci większość fotografów posiada portfolia do wglądu. Warto przejrzeć kilka i w taki sposób zdecydować o wyborze. Musisz jednak wiedzieć o tym, że wszystko co dobre kosztuje znacznie więcej. Wiadomo jednak – dzisiaj ciężko znaleźć fotografa, który bierze mniej niż 1500 zł.

4. Warto się spotkać i podpisać umowę

Kiedy masz już ustalone, że Twój „wymarzony” fotograf ma wolny termin w dniu Twojego ślubu, warto się z nim spotkać w celu omówienia szczegółów. Przedstaw mu swoje wymagania. Fotograf musi wiedzieć, jakie zadania będzie miał do wykonania, czy ma pojawić się już u fryzjera i makijażystki, czy dopiero w domu Pani Młodej i Pana Młodego podczas przygotowań, a może dopiero na błogosławieństwo czy sam ślub. Warto omówić te kwestie wcześniej. Na sam koniec wszystko, co wcześniej zostało ustalone, spisz na umowie. Zanim ją podpiszesz, dobrze przeczytaj.

Pamiętaj, że zdjęcia ze ślubu możesz wydać w formie pięknej fotoksiążki. Zobacz, jakie fotoalbumy oferuje OleMole.

ślub