Jak zorganizować dziecku czas po szkole? 4 sprawdzone pomysły!

Szczęśliwe dziecko to dziecko kochane. Radosne dziecko to dziecko, z którym rodzice spędzająjak najwięcej czasu, organizując w sposób interesujący czas wolny. Nie masz już pomysłów na ciekawe zabawy ze swoją pociechą? Dowiedz się, jak zorganizować dziecku czas po szkole.

Rodzice coraz częściej decydują się na wysyłanie swojego dziecka na dodatkowe zajęcia czy warsztaty. W ten sposób chcą rozwinąć jego zainteresowania, ale często również – niestety –spełnić swoje własne marzenia z dzieciństwa. Najważniejsze jednak, żeby zachować zdrowy umiar i nie przeciążać dziecka nadmiernymi obowiązkami. Dziecko musi również odpoczywać, ale odpoczynek może być zabawą z rodzicem, bawieniem się ze znajomymi, uprawianiem ulubionego sportu. Co w takim razie zrobić? Jak zorganizować dziecku czas po szkole?

1. Ruch to zdrowie

Ruchu na świeżym powietrzu nic nie zastąpi. Wykorzystaj ciepłe dni wiosny i lata na wspólne spacery, wycieczki rowerowe, na gry sportowe. Może jest coś, co Twoje dziecko szczególnie lubi robić? Jeśli gra w piłkę nożną czy koszykówkę – grajcie razem. Wybierzcie się na wycieczkę rowerową, zagrajcie w babingtona. Możesz również zaproponować naukę zupełnie nowego sportu – tenisa ziemnego lub tenisa stołowego. Niezależnie od pory roku możecie razem wybrać się na basen. Sportowych możliwości spędzania wolnego czasu jest bez liku.

fotoksiążka sportowa

2. Wycieczki, które kształcą

Dzieci uwielbiają wycieczki, nie tylko te dalekie. Uwielbiają odkrywać nowe, nieznane zakątki. Postaraj się znaleźć w bliskiej Ci okolicy miejsca warte odwiedzenia. Wycieczki krajoznawcze okraś ciekawymi opowieściami o danym miejscu. Dziecko na pewno nie będzie nudziło się na wycieczce z atrakcjami i ciekawymi historiami.

3. Przyjaciel na zawsze…

Dzieci uwielbiają zwierzęta. Jeśli Twoje pociechy kochają zwierzątka, zastanów się, czy nie sprawić tego rodzaju prezentu swojemu dziecku. Posiadanie zwierzęcia budzi poczucie więzi z innymi stworzeniami, uczy odpowiedzialności, potrafi wręcz zagospodarować większość wolnego czasu. Nauka opieki nad innymi stworzeniami procentuje w dorosłym życiu.

fotoksiążki

4. Interaktywna rozrywka

Komputer, telewizor i internet nie muszą być wcale Twoimi wrogami. Wykorzystaj ich potencjał tematycznych serwisów internetowych, specjalnie przygotowanych dla dzieci gier oraz programów rozrywkowo­ edukacyjnych. Czas możecie również poświęcić interaktywnej zabawie np. przygotowaniu na komputerze zdjęć do fotoksiążki zamawianej w OleMole.pl.

Komentarze do Jak zorganizować dziecku czas po szkole? 4 sprawdzone pomysły!

  1. Zdecydowanie polecam coś sportowego:)
    Spływy kajakowe z Turystyka Wodniak, to dobra opcja!

Możliwość komentowania jest wyłączona.