Moda na druhny

Każda panna młoda chce mieć ślub jak z bajki. Coraz częściej tradycyjny ślub urozmaicają elementy zaczerpnięte z zagranicy. Jednym z nich są druhny. Warto jednak pamiętać o tym, że ich rola nie ogranicza się tylko do widowiskowego orszaku. Druhny powinny wziąć na swoje barki szereg zadań. 

Kogo wybrać na druhnę?

Druhny powinny towarzyszyć pannie młodej w przygotowaniach ślubnych właściwie od samego początku. Ich dobór musi być przemyślany, ponieważ  bardzo ważne jest, aby ten wyjątkowy dzień dzielić z wyjątkowymi osobami. Druhną powinna być kobieta, przy której panna młoda dobrze się czuje i której może zaufać. Może to być siostra, przyjaciółka, bliskie kuzynki. Druhna pełni rolę organizatora ślubu i wesela, dlatego dobrze powinna znać preferencje panny młodej.

fot. flickr/24022590@N08/

Obowiązki druhny

Druhny powinny towarzyszyć pannie młodej na każdym etapie organizacyjnym ślubu i wesela. Obowiązki druhny można podzielić na trzy etapy.

1. Przygotowania do ślubu i wesela

Druhny są osobami, na których panna młoda może polegać w każdym momencie. Począwszy od doradzania przy wyborze sukni ślubnej i dodatków, poprzez wysyłanie zaproszeń, aż po układanie winietek na weselnych stołach. Do ich obowiązków należy także organizacja wieczoru panieńskiego, ubranie panny młodej do ślubu i przede wszystkim… dbanie o jej dobry nastrój.

fot. flickr/109249103@N05/

2. Ślub

Druhny idąc za parą młodą w orszaku do ołtarza powinny nie tylko pięknie wyglądać, ale przede wszystkim pomagać pannie młodej we wszelkich kłopotliwych podczas ceremonii ślubnej czynnościach, takich jak układanie trenu sukni ślubnej, trzymanie kwiatów itp. Utalentowane druhny często wzbogacają ceremonię zaślubin śpiewem lub graniem. Po zaślubinach druhny pomagają parze młodej odbierać kwiaty i prezenty.

fot. flickr/micadew/

3. Wesele

Zabawa weselna rządzi się swoimi prawami, ale przebieg imprezy często zależy od zaangażowania druhen. Zachęcenie do wspólnej zabawy to ich najważniejsze zadanie na tym etapie. Powinny także dbać o nienaganny wygląd młodej pani, poprawiając jej urodę itp. Każda druhna powinna mieć zapas rajstop, pończoch, nici, igieł i agrafek w razie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń. Przyda się także kuferek z kosmetykami.

fot. flickr/donotlick/


zdjęcie w nagłówku: flickr/robertramirez/