Ślub za granicą – ciekawa alternatywa. Czy dla wszystkich?

Ślub i wesele za granicą, to nie lada wydatek. Śmiało można powiedzieć, że jest to luksus adresowany dla tych, którzy mogą sobie na to pozwolić. Co zrobić, żeby te chwile były wyjątkowe i nie kosztowały tak dużo?

Tylko dla bogatych?

Wielu parom zależy na tym, żeby najważniejsze chwile w życiu były wyjątkowe, więc decydują się na niecodzienne rozwiązania, jak np. uroczystość za granicą. Niestety, nie każdego stać na taki wydatek. Zorganizowanie ślubu i wesela za granicą wymaga od pary posiadania odpowiedniej ilości pieniędzy, więcej czasu na zorganizowanie i spokoju potrzebnego do podjęcia ostatecznych decyzji.

wesele za granicą

Zdecydowanie łatwiej o wszystko, jeśli mieszka się za granicą i wie się, co i jak trzeba zorganizować. Pary bez smykałki organizacyjnej proszą o pomoc profesjonale firmy, które zajmują się całą organizacją ślubu i wesela. A to kolejny wydatek. Nie musisz wydać ogromnych pieniędzy na organizację uroczystości, jeśli zaprosisz natomiast tylko najbliższą rodzinę: rodziców i rodzeństwo. Wystarczy wtedy ślub i obiad w dobrej restauracji.

O czym trzeba wiedzieć?

Zgodnie z prawem, ślub za granicą jest ważny tylko wtedy, gdy posiadacie oboje obywatelstwo w kraju, w którym mieszkacie. Wtedy sprawa wygląda podobnie jak w Polsce. Inni muszą udać się w tej sprawie do polskiego konsulatu. Dokumenty, jakie potrzebujecie nie odbiegają od tych potrzebnych w Polsce. Jeśli nie wiecie, jak załatwić niektóre kwestie, nie bójcie się pytać o nie w polskim konsulacie.

ślub za granicą

 

Możecie również zdecydować się na ślub konkordatowy, wtedy konsulat skieruje was do polskiego księdza pracującego w danym kraju. Dobrze, żeby brać ślub w kraju, w którym powszechnie wyznaje się tę samą religię, jaką wy wyznajcie, żeby uniknąć niedomówień.

O czym nie można zapomnieć?

Wcześniej wspomnieliśmy, że nie można zapomnieć o załatwieniu wszelkich potrzebnych formalności. Trzeba też mieć świadomość podejmowanych kosztów. Kiedy można zaoszczędzić na wydatkach? W Polsce kup stroje ślubne – garnitur i suknia kupione za granicą będą kosztowały o kilkadziesiąt złoty więcej.

fotoksiążka ślubna

 

Zorientuj się również w promocjach biur podróży, które oferują specjalne bilety na podróż narzeczonych i rodziny na wymarzony ślub i wesele. Jeśli kraj, w którym odbędzie się uroczystość jest niedaleko Polski, możesz też wynająć busa. Wiele par nie decyduje się na huczne wesele za granicą, właśnie z powodu kosztów oraz innych osobistych względów. Najczęściej zapraszają tylko najbliższą rodzinę. To alternatywa dla tych, którzy lubią kameralne imprezy.

Pamiętajcie, aby zdjęciom z Waszego ślubu i wesela nadać wyjątkową oprawę. Zaprojektujcie własną fotoksiążkę 🙂

Komentarze do Ślub za granicą – ciekawa alternatywa. Czy dla wszystkich?

  1. Aloha, Marzycie o pięknym, bajkowym ślubie na Hawajach? Wszystko do zrealizowania! Zapraszamy na nasza strone http://www.SlubNaHawajach.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.