Twój ślub będzie katastrofą, jeżeli zapomnisz o tych 3 rzeczach!

Z pewnością marzysz o pięknym ślubie. W Twojej wizji wszystko jest idealne, jak z bajki. Biała suknia, piękne dekoracje, zadowoleni goście i zabawa do samego rana. Czy jednak wszystko pójdzie tak, jak zaplanowałaś? Są 3 rzeczy, o których musisz pamiętać, inaczej Twój ślub nie będzie piękną idyllą, a katastrofą! 

Pomyłka podczas składania przysięgi, czy wpadka podczas pierwszego tańca to jeszcze nic w porównaniu z tym, co może Ci się przydarzyć na Twoim ślubie, jeśli popełnisz któryś z poniższych błędów.

[sociallocker id=”561″]

1. Piękna księżniczka vs upiorna czarownica!

Panna młoda

źródło: flickr/ Adrianne Mathiowetz’s

Każda kobieta chce wyglądać pięknie w dniu ślubu. Żeby osiągnąć wymarzony efekt, panie korzystają z najróżniejszych zabiegów kosmetycznych. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby wykonać je w odpowiednim momencie i z umiarem. Jeżeli nie zastosujesz się do tych za­le­ceń, będziesz wyglądać nie jak piękna księżniczka, ale upiorna cza­row­ni­ca. Zakazane są wszystkie kosmetyczne eksperymenty, szczególnie na kilka dni przed ślubem. Nigdy nie wiadomo, jak zareaguje Twoja skóra. Żadna panna młoda nie chce pojawić się na swoim własnym ślubie z wysypką albo zaczerwienieniem na twarzy.

Na kilka dni przed ślubem zrezygnuj również z solarium oraz nie używaj preparatów samoopalających. Zbytnia opalenizna nie wygląda estetycznie. Mocna opalenizna kontrastująca z białą suknią nie wygląda najlepiej. Jeżeli więc chcesz, by goście Cię podziwiali, a nie śmiali się z Ciebie, pamiętaj o umiarze w opalaniu. 

2. Nie wpadnij w sidła kiczu

Aby ślub zyskał piękną i bajeczną oprawę, para młoda długo wybiera odpowiednie dekoracje. Niestety można się w tym bardzo szybko pogubić. Wystarczy niewiele, by elegancki ślub, o jakiej marzyłaś zamieniła się w kiczowatą uroczystość.

Nie spal gości

Zacznijmy od kościoła. Świeczki w kościele wyglądają pięknie, ale tylko jeżeli są od­po­wied­nio wyeksponowane. Powinny być ustawione w dużych szklanych naczyniach, bądź na wysokich świecznikach. Jeżeli zapomnicie o tym, a co gorsza na podłodze ustawicie tylko małe podgrzewacze, to katastrofa gwarantowana. Po pierwsze, nie będzie to ładnie wyglądać, a po drugie bardzo szybko ktoś w taką świeczkę wdepnie, trąci ją, wyleje wosk na podłogę lub własne obuwie.

Ładny wystrój to nie wszystko

dekoracje kościołaWiększość par decyduje się również na przy­czepienie do ławek białych materiałów. I w tej kwestii sprawa wygląda podobnie, jak ze świeczkami. Najgorsze co możecie zrobić, to tak ułożyć materiał, aby goście nie mogli się dostać do swoich ławek. Chaos w kościele gwarantowany. Poza tym jeżeli zostawicie zbyt dużo materiału na podłodze – szczególnie tiulu – to możecie być pewni, że większość kobiet pozaczepia w niego obcasy. Wasz plan o śnieżnobiałym materiale, pięknie płożącym się na podłodze, szybko zostanie zepsuty. Zamiast tego zobaczycie  płótna ze śladami butów.

Uważaj na gołębie

Panny młode organizując ślub, często inspirują się amerykańskimi filmami – zamawiają karoce do ślubu, organizują pokaz sztucznych ogni i marzą o wypuszczeniu dwóch białych gołębi, zaraz po wyjściu z kościoła. Niestety wszystko, co tak pięknie i magicznie wygląda na filmie, w rzeczywistości wygląda zupełnie normalnie. Nie ma w tym żadnej magii. Zamawiając gołębie, warto się zastanowić, czy wypuszczanie ich ma jakikolwiek sens. Oczywiście bardzo ładnie będzie to wyglądać na zdjęciu. Ale czy pani młoda jest wstanie zaryzykować nieskazitelną biel swojej sukni dla ładnego ujęcia. Przypominamy, że gołębie będą zestresowane i może się zdarzyć, że zostawią brązowy ślad na sukni ślubnej:)

3. Nie dopuść do żenujących zabaw

Nie ma nic gorszego niż żenujące i zboczone zabawy weselne. Żeby tego uniknąć ustalcie dokładny przebieg oczepin z zespołem bądź DJ-em. Najlepiej postawić na tradycyjne rzucanie welonem i muszką. Dopuszczalne są ewentualnie zabawy elegancie i w dobrym guście. Goście nie lubią żenujących zabaw, typu: pompowanie balona, czy przekładanie jaja przez nogawkę. W konsekwencji udają tylko, że się dobrze bawią. Takie zabawy mają na celu ośmieszenie osób biorących w nich udział, a tego przecież nikt nie lubi. Pamiętajcie również o tym, aby nie wyciągać gości na siłę, jeśli nie mają ochoty na zabawę.

[/sociallocker]


zdjęcie w nagłówku: flickr.com/photos/mananetwork/2954841865

Komentarze do Twój ślub będzie katastrofą, jeżeli zapomnisz o tych 3 rzeczach!

  1. To bardzo ciekawe i interesujące polecam w szczególności przyszłym młodym parom.

Możliwość komentowania jest wyłączona.