Wesele w plenerze

Wesele w plenerze to marzenie niejednej panny młodej. Romantyczna sceneria, piękne dekoracje i wyjątkowa atmosfera – tak ślub w plenerze wyobraża sobie większość osób. A co jeśli zacznie padać deszcz, a zaproszeni goście zaczną narzekać, że jest za zimno, gryzą komary, a toaleta jest za daleko? Zobaczcie, o czym powinniście pamiętać, decydując się na wesele w plenerze.

W Polsce, czy zagranicą?

Wybór właściwego miejsca na wesele w plenerze jest bardzo ważny. Decydując się na zorganizowanie wesele w Polsce, trzeba wziąć po uwagę zmienne warunki pogodowe – lato nie zawsze musi ciepłe i słoneczne. Warto więc zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem będzie zorganizowanie ślubu zagranicą – w miejscu, gdzie pogoda jest gwarantowana, np. we Włoszech lub w Grecji. Jest coraz więcej firm, które specjalizują się w organizacji tego typu ślubów – załatwiają wszystkie formalności i pomagają w zorganizowaniu wymarzonego wesela. Warto więc zapoznać się z ich ofertą.

wesele pod namiotem

fot. flickr/county_marquees/

Co z pogodą?

Pada deszcz

Jeżeli jednak zdecydujesz się na ślub w Polsce, musisz liczyć się z tym, że pogoda może spłatać figle. Warto więc nie ryzykować organizacji wesela pod gołym niebem. Obecnie namioty weselne są równie piękne, co sale weselne. Jeżeli dodamy jeszcze do tego dekoracje, to sceneria będzie naprawdę wyjątkowa. Warto jednak dokładnie obejrzeć namiot przed imprezą – czy nigdzie nie przecieka i dopytać, czy w razie niesprzyjającej pogody można go w jakiś sposób ogrzać. Dzięki temu pogoda nie będzie już problemem.

wesele w plenerze

fot. flickr/county_marquees/

Jest za gorąco

A co gdy będzie zbyt gorąc? W czasie upałów goście będą niezbyt entuzjastycznie nastawieni do zabawy, szczególnie w garniturach i balowych sukniach. Najlepiej byłoby więc, gdyby wesele rozpoczynało się późnym popołudniem, np. o godzinie 18:00 lub 19:00, kiedy nie będzie już tak gorąco. Warto również dowiedzieć się, czy w razie upałów możliwe będzie ustawienie wiatraków pod namiotem. Należy także pamiętać o jedzeniu. Zadbaj o dobre zaplecze gastronomiczne, aby jedzenie podczas upału się nie popsuło, a tort się nie rozpłynął.

Zaplecze sanitarne

Bardzo ważną kwestią są również toalety. Czy są one blisko, czy daleko? W jaki są stanie? A jeżeli nie ma ich w ogóle, to czy jest możliwość zamówienia TOI-TOI? Pamiętaj, że toalety są bardzo ważne, szczególnie dla pań. Jeżeli okaże się, że są dość daleko od miejsca imprezy, sprawdź również, jak wygląda droga, która do nich prowadzi. Czy jest tam chodnik, czy panie będą musiały iść po trawie. W tym drugim przypadku mogą narzekać na to, że w szpilkach źle chodzi się po trawie. Będzie to duży problem, szczególnie podczas deszczowej pogody.


zdjęcie w nagłówku: flickr/ryan_polei/

Komentarze do Wesele w plenerze

  1. Bardzo fajny pomysł na wesele. Zdecydowanie będzie co wspominać 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.