Zimowe zdjęcia. Inspiracje

Zima maluje przepiękne krajobrazy. Pokryte śniegiem drzewa i domy wyglądają cudownie przykryte białym puchem. Do tego szron i mróz, który sprawia, że wszystko zaczyna błyszczeć i mienić się pięknym blaskiem. To po prostu trzeba uwiecznić na zdjęciach. 

O zasadach robienia zdjęć zimowych pisaliśmy w artykule pt. „Jak robić dobre zdjęcia zimą?”. Dzisiaj opowiemy o naszych pomysłach na zimowe zdjęcia. Mamy nadzieję, że taka dawka inspiracji, będzie dla Was bardzo przydatna.

Krajobrazy

Zacznijmy od zimowych krajobrazów. Nie trzeba szukać daleko, aby znaleźć naprawdę piękne pejzaże. Wystarczy pójść na spacer do lasu i zabrać ze sobą aparat. Ośnieżone drzewa wyglądają rewelacyjnie. Również krajobraz miejski pięknie prezentuje się zimą. Ośnieżone dachy, dym unoszący się z kominów i ludzie otuleni szalami. Inspiracji można szukać naprawdę wszędzie.

krajobraz zimowy

 

Drzewa i rośliny

Na drzewach pięknie prezentują się drzewa i rośliny pokryte śniegiem. Żeby oddać ich piękno warto wykorzystać funkcję makro. Dzięki temu można zrobić zdjęcie pojedynczej gałązki pokrytej śniegiem w bardzo dużym zbliżeniu. Rewelacyjnie wyglądają również drzewa, które nie zrzuciły owoców na zimę. Jeżeli uda Ci się takie znaleźć, koniecznie je sfotografuj.

drzewa zimą

 

Zwierzęta

Zimą można również zapolować na zdjęcia zwierząt. Najlepiej uchwycić w kadrze ptaki szukające jedzenia. Jeżeli mieszkasz blisko rzeki, stawu lub jeziora , to być może uda Ci się sfotografować kaczki. Świetnym tematem do zdjęć są również zwierzęta domowe – psy i koty. Ich zabawy na śniegu czasami wyglądają bardzo śmiesznie i warto je sfotografować.

ptaszek

 

Mróz

Mróz potrafi namalować przepiękne pejzaże. Pokryte błyszczącym mrozem drzewa i rośliny wyglądają bardzo urokliwie. Mróz maluje również piękne wzory na szybach, które można sfotografować.

mróz na szybie