Zobacz, jak projektowałam fotoksiążkę :) cz. 3

Z programem OleFoto projektowanie fotoksiążek jest łatwe i przyjemne. Największym atutem tego programu jest możliwość obróbki zdjęć, tak aby jak najlepiej prezentowały się w fotoalbumie. Ja świetnie się przy tym bawiłam 🙂 Zobaczcie sami!

O tym, jak projektowałam fotoksiążkę dla taty pisałam już w dwóch wpisach. Tutaj przeczytasz  o pomyśle na fotoksiążkę -> Fotoksiążka na 50-te urodziny! Zobacz, jak ją projektowałam 🙂, a tutaj o tworzeniu fotoksiążki w programie OleFoto -> Zobacz, jak projektowałam fotoksiążkę dla taty 🙂 cz. 2.

Dzisiaj kilka słów o możliwościach programu OleFoto. Oto, co mi się najbardziej podobało:

1. Po pierwsze kliparty, które dostępne są w lewym bocznym panelu. Kliparty to elementy, które urozmaicają fotoksiążkę. Można np. dodać do zdjęcia chmurkę i wpisać w niej tekst albo kolorową grafikę pasującą do danej okazji, np. tort urodzinowy, kwiaty, serce, koniczynę itp. Dzięki temu każdy album jest niepowtarzalny.

Olefoto

2. Kolejną zaletą programu OleFoto jest możliwość dodawania ramek do zdjęć. Mi najbardziej spodobały się ramki drewniane, ale w programie dostępnych jest jeszcze wiele innych, np. ramka telewizor, ramka w motylki, ramka urodzinowa itp. Żeby dodać ramkę do zdjęcia wystarczy przeciągnąć ją z lewego bocznego panelu na fotoksiążkę. Nic prostszego 🙂

projektowanie fotoksiążki

3. Podczas projektowania fotoksiążki często używałam również tzw. masek, które zmieniają kontury zdjęć. Dzięki temu można np. rozmyć boki zdjęć, bądź nadać mu dowolny kształt. Ja używała głównie maski, która rozmywała kontury zdjęć, nadając im wyjątkowy charakter.

fotoksiążka

4. Oprócz wymienionych wyżej opcji w programie OleFoto można również zmienić kolorowe zdjęcie na czarno-białe albo nałożyć na fotografię filtr w dowolnym kolorze, by zdjęcie zmieniło barwę. Klikając prawym przyciskiem myszy na wybranym zdjęciu zyskujemy dostęp do kolejnych opcji, m.in. redukcji czerwonych oczu, zmiany rozmiaru zdjęcia. Bardzo podobała mi się również funkcja, dzięki której można było ustawić dowolne zdjęcie, jako tło.

fotoksiążka

Dzięki tak wielu opcjom, które daje program OleFoto można stworzyć niepowtarzalną i wyjątkową fotoksiążkę. Ja byłam bardzo zadowolona z uzyskanego efektu i nie mogłam się doczekać, kiedy kurier dostarczy moją fotoksiążkę do domu. Opiszę to w kolejnym wpisie:) Cdn.