Jak zrobić zdjęcia dziecku podczas wiosennego spaceru? 3 złote zasady!

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Robi się zielono, kwiaty kwitną, a słońce grzeje coraz mocniej. To idealny czas na wiosenny spacer ze swoją pociechą. Oczywiście nie obędzie się bez zdjęć. Poniżej prezentujemy 3 złote zasady, dzięki którym zrobisz piękne i oryginalne zdjęcia.

Zasada nr 1. Obierz odpowiednią perspektywę!

Żeby zrobić jak najlepsze zdjęcia należy obrać odpowiednią perspektywę. Co to znaczy? Znaczy to tyle, że trzeba zniżyć się do poziomu dziecka, a nie robić zdjęcia z góry, czyli ze swojej perspektywy. Rodzice muszą więc usiąść na trawie, bądź przykucnąć na chodniku. Tylko wtedy zdjęcia będą naprawdę ładne i nabiorą niepowtarzalnego charakteru.

Zdjęcia z fotoksiążki Olemole.

Zdjęcia z fotoksiążki Olemole.

Należy również pamiętać o ładnym tle. Wiosną zachwycają piękne kolory, szczególnie zielony. To idealny krajobraz do dziecięcych zdjęć. Można więc zrobić zdjęcia na tle trawy, zielonych drzew, czy kolorowej łąki. Warto jednak pamiętać o tym, aby nie ustawiać dziecka do zdjęcia, tylko pozwolić mu zachowywać się swobodnie. Ma to być zabawa zarówno dla niego, jak i dla nas.

Zasada nr 2. Pamiętaj o świetle!

Naturalne światło słoneczne jest idealne do robienia wiosennych zdjęć. W nim twarz dziecka prezentuje się najlepiej. Należy jednak pamiętać o tym, aby unikać południowego światła, które jest bardzo intensywne. Na twarzy dziecka mogą pojawić się cienie, a do tego będzie ono mrużyć oczy. Najlepiej robić zdjęcia, np. pod drzewami, ponieważ tam światło jest rozproszone i łagodniejsze.

Warto pamiętać, że najlepsze światło jest przed i zaraz po zachodzie słońca. Wówczas ma ono łagodniejszą i cieplejszą barwę, co korzystnie wpływa na oświetlenie twarzy dziecka. Jeżeli więc zależy Ci na zrobieniu naprawdę ładnych zdjęć, wybierz się na spacer właśnie o tej porze.

Zasada nr 3. Ustaw ostrość!

Zrobienie ostrego zdjęcia dziecku, które cały czas jest w ruchu, czasami jest bardzo trudne. Na szczęście większość aparatów wyposażona jest w funkcje, które to ułatwiają. Pierwsza funkcja, to automatyczne wykrywanie twarzy. W tej opcji aparat sam będzie szukał w kadrze twarzy dziecka i ustawi odpowiednią ostrość. Druga funkcja, to autofocus ciągły (AF-C), który jest przeznaczony do robienia zdjęć obiektom ruchomym.Trzeba tylko przytrzymać spust migawki w połowie, a aparat będzie cały czas utrzymywał ostrość na fotografowanym obiekcie. Można również skorzystać z funkcji SPORT. Służy ona jednak do zamrożenia ruchu, a nie ustawienia ostrości. Można z niej skorzystać, jeżeli chcemy ukazać na zdjęciu dynamikę i ruch dziecka.

Pamiętaj!

Wybierając się na spacer z dzieckiem noś aparat zawsze przy sobie. Nie trzymaj go w futerale, czy w torbie, ale powieś go na szyi. Najlepiej robić zdjęcia z zaskoczenia, pozwolić dziecku się bawić, a samemu pstrykać  zdjęcia. Wówczas będą one naturalne i oryginalne.

Komentarze do Jak zrobić zdjęcia dziecku podczas wiosennego spaceru? 3 złote zasady!

  1. […] Bardzo ważne, aby dopasować moment robienia zdjęć, do odpowiedniej pory dnia. Każdy rodzić najlepiej wie, kiedy jest taka pora. To czas, kiedy dziecko jest najbardziej wypoczęte i najedzone. Ma wówczas dobry humor i jest chętne do wspólnej zabawy. Jeżeli zamierzasz robić zdjęcia, np. na spacerze, pamiętaj, że najlepsze światło jest zaraz przed i zaraz po zachodzie słońca, o czym pisałam we wpisie pt. Jak robić zdjęcia dziecku podczas wiosennego spaceru? 3 złote zasady.  […]

  2. […] Bardzo ważne, aby dopasować moment robienia zdjęć, do odpowiedniej pory dnia. Każdy rodzić najlepiej wie, kiedy jest taka pora. To czas, kiedy dziecko jest najbardziej wypoczęte i najedzone. Ma wówczas dobry humor i jest chętne do wspólnej zabawy. Jeżeli zamierzasz robić zdjęcia, np. na spacerze, pamiętaj, że najlepsze światło jest zaraz przed i zaraz po zachodzie słońca, o czym pisałam we wpisie pt. Jak robić zdjęcia dziecku podczas wiosennego spaceru? 3 złote zasady.  […]

Możliwość komentowania jest wyłączona.