Chrzciny: jak zrobić dobre zdjęcia?

Jeżeli zastanawiacie się, jak w najprostszy sposób nauczyć się robić zdjęcia w koś­ciele podczas ważnych uroczystości, to dobrze trafiliście. Mamy dla Was kilka porad, z którymi warto się zapoznać.

1. Znajdź inspirację

To bardzo ważne. Przed przystąpieniem do pracy poszperaj w internecie, przejrzyj zdjęcia profesjonalnych fotografów. Może znajdziesz w nich coś, co Ciebie zainspiruje. Niektóre pomysły możesz wręcz skopiować. Polecamy jednak, żebyś był bardziej kreatywny i na podstawie dotychczasowego doświadczenia i własnych pomysłów stworzył coś wyjątkowego.

2. Od początku do samego końca

Fotografii podczas chrzcin nie musisz wykonywać tylko w kościele. Sfotografuj przygotowania, drogę do kościoła, wszystkich gości przed i po mszy. Rób zbliżenia, zdjęcia indywidualne i grupowe. Nie oszczędzaj się. Rób dużo zdjęć.

fotoksiazka z chrzcin

3. Najważniejsi są ludzie, potem – dekoracje

Pamiętaj, po co tu jesteś. Chcesz zrobić dobre zdjęcia dla rodziców i chrzestnych na pamiątkę. Nie zapomnij więc o małym „człowieczku”, który właśnie przyjmuje chrzest, jak i o gościach, którzy pojawili się tego dnia na uroczystości. Nie zapomnij jednak o scenerii – charakterystycznych miejscach w kościele, przy świecach, przy chrzcielnicy, przy ołtarzu.

4. Tylko naturalne światło

Sztuczne oświetlenie daje wiele możliwości. Próbuj i znajdź dobre rozwiązania. Metodą prób i błędów dojdziesz do wniosku, że wcale nie potrzebujesz zdjęć z lampą.

5. Bądź szybki, ale niewidoczny

Zachowuj się z godnością, nie zakłócaj ceremonii. Chcesz zrobić dobre zdjęcia? OK. Bądź niewidoczny, nie przeszkadzaj. Aparat pozwoli Ci na to, żeby zrobić zdjęcia z różnych perspektyw przy różnej prędkości. Musisz być szybki, żeby uchwyci wszystkie momenty – błogosławieństwo i sam chrzest.

fotoksiążka z chrzcin

6. Stwórz fotoksiążkę z najbardziej wartościowych zdjęć

Po uroczystości czeka Cię mozolna praca. Wybierz skrupulatnie najpiękniejsze Twoim zdaniem zdjęcia. Przeprowadź selekcję wśród wybranych już zdjęć. Z najlepszych fo­to­gra­fii przygotuj fotoksiążkę w OleMole.pl. Rodzice będą zadowoleni z efektu. A w szcze­gól­ności zachwyci ich fakt, że oprócz samych zdjęć w cyfrowej formie dostaną dobrze przygotowaną i doskonale wydaną fotoksiążkę.